İpekyolu’ndaki erkeklere, şiddet semineri

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü münasebetiyle İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen farkındalık semineri, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın’ın katılımlarıyla gerçekleşti.

İpekyolu’ndaki erkeklere, şiddet semineri

İpekyolu Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen seminere; İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Kurum Müdürleri ile İpekyolu Belediyesi’nde görev yapan erkek personeller katıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalarını yapan Kaymakam Aydın; şiddet olgusunun çok farklı uygulama şekilleri ve boyutlarıyla tüm dünyada genel bir sorun oluşturduğunu ifade etti. Aydın, “Kadınlarımıza yönelik yapılan her türlü şiddet insanlığa ihanettir. Kadına şiddeti bir suç olarak görüyoruz. Çünkü kadını ezmek, ona zulmetmek ve hatta canına kıymak, ancak dini ve vicdani yoksunluk emaresidir. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde, tüm kadınlara sağlık, sıhhat, huzur, mutluluk ve esenlikler diliyorum” dedi.

Daha sonra İpekyolu İlçe Sağlık Müdürü ve İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Semra Gümüş bu seminerin, bir tür farkındalık semineri olduğunu belirterek, “Sürekli kadınlarımıza eğitimler, seminerler veriyorduk. Bu kez kadına yönelik şiddet konusunda erkeklerimize eğitim verilmesi gerektiğini düşünerek Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın Beyfendi’nin talimatları doğrultusunda sizlerle buluştuk. Bu fırsatı bizlere sunduğu için başta kendisine ve geldiğiniz için hepinize teşekkürlerimi bildiriyorum” diye konuştu.

Ardından İpekyolu İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde görevli sosyal çalışmacı Filiz Er tarafından stresle baş etme yöntemleri ve öfke kontrolü konularında eğitim semineri verildi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2021, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER