İpekyolu’na bölgenin en büyük spor merkezi…

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Ülkemizi olimpiyatlarda, Dünya ve Avrupa şampiyonalarında başarıyla temsil edecek sporcuların yetiştirileceği İpekyolu Spor Merkezi’nin proje çalışmalarının tamamlandığını belirterek, “İlimize ve ilçemize değer katacak dev proje bölgemizin en büyük spor kompleksi olacak” dedi.

İpekyolu’na bölgenin en büyük spor merkezi…

Sporun ve sporcunun dostu sloganı ile İpekyolu Belediyesi, güreşten boksa, hentboldan basketbol ve voleybola geleceğin milli sporcularının yetişeceği İpekyolu Spor Merkezi’nin temelinin atılması için gün sayıyor. Başkan Vekili Aydın, Vali Mithatbey Mahallesi’nde yapılacak merkezin tüm çalışmalarının tamamlanarak ihaleye çıktıları müjdesini verdi.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerle birlikte geleceğe güvenle bakan bir spor anlayışla hareket ettiklerini belirten Başkan Vekili Aydın, bu anlayışın bir sonucu olarak geniş kitlelerin spor yaptığı bir dönemin başladığını söyledi. İpekyolu Spor Merkezini hayata geçirirken tesisleşmede de önemli yatırımlar gerçekleştirdiklerini bildiren Aydın, “İlçemizin farklı noktalarına semt spor sahaları inşa ettik. Kadınlara yönelik hizmet veren kapalı spor salonlarının bir kısmı şu anda faaliyette. Çok  yakında birini daha hizmete açıyoruz” dedi. Aydın, bu dönemde ilçemizin muhtelif mahallelerinde 25 yeni semt sahası yapmak için de alt yapı çalışmalarına başladıklarını sözlerine ekledi.

Bu yatırımlarla birlikte yetenekli çocukların ve gençlerin İpekyolu Spor Merkezi’nde dünya standartlarında bir sporcu haline geleceğini anlatan Aydın,  “Bu merkez, sadece bir spor kompleksi olmayacak. Burada çocuklarımızı hem başarılı bir sporcu hem başarılı bir öğrenci hem de çevresiyle barışık, çok yönlü bireyler olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

İpekyolu Belediyesi’nin Vali Mithatbey Mahallesi’nde yapılacak Spor Merkezi, 10 bin 800 metrekarelik bir alana sahip olacak. 2 bin seyirci kapasiteli tesiste, 230 araçlık otopark 4 bin 500 metrekare yeşil alan ve dinlenme alanları yer alacak.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER