İpekyolu'ndaki gençler için bir dizi etkinlik düzenlendi

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın "15-21 Mayıs Gençlik Haftası" dolayısıyla gençleri unutmadı.

İpekyolu'ndaki gençler için bir dizi etkinlik düzenlendi

Belediyeye bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencilerine yönelik Belediye Başkan V. Aydın'ın talimatları ile bir dizi etkinlik düzenlendi.


ÜNİVERSİTE öĞRENCİLERİ DOYASIYA EĞLENDİ
Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrenci Konseyi toplu taşıma araçlarıyla önce İpek Park getirilidi. Burada öğrenciler Buz Pateni Pisti'nde doyasıya kayarak, Ters Ev'de fotoğraf çektirerek keyifli dakikalar yaşadı. Ardından yemyeşil ortamı ve eşsiz güzellikleri barındıran Van Kalesi'nde öğrencilere yemek ve semaver çayı ikramında bulunuldu. Eğlencenin doruklara çıktığı gezide, öğrenciler tüm katılımcılarla birlikte yakan top, ip atlama, futbol, voleybol oynayarak halaylar çektiler. Daha sonra hep birlikte Hüsrev Paşa Camisi ve Horhor Çeşmesi'nin tarihine doğru yolculuğa çıkan öğrenciler doğa gezisinin yanı sıra tarihi bilgilere sahip oldular.
“DERS MARATONUMUZUN ARASINA BÖYLESİNE BİR ETKİNLİK ÇOK İYİ GELDİ”
Etkinlikten duydukları memnuniyeti dile getiren Öğrenci Konseyi Başkanı Ferhat Demir, zorlu ve sıkıcı geçen ders maratonunun arasına böylesine bir etkinlik sundukları için İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın'a emeği geçen herkese teşekkürlerini bildirdi.
Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER