İpekyolu'nda sporculara uzaktan eğitim

Van’ın merkez İpekyolu Belediyesi yeni tip korona virüs salgını nedeniyle evlerinde kalan sporculara görüntülü olarak uzaktan eğitim programı düzenliyor.

İpekyolu'nda sporculara uzaktan eğitim

   İpekyolu Belediyesine bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü kısa süre önce ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik spor akademisi açmıştı. Karşıyaka Mahallesi’nde açılan akademide profesyonel anlamda spor branşlarıyla ilgili kendi alanında yetkin eğitmenler tarafından 10 ila 14 yaş aralığındaki çocuklara basketbol ve futbol eğitimleri verilmeye başlanmıştı.

   “Yeni tedbirler 30 Kasım pazartesi günü açıklanmıştı”
    Dünya genelinde yeniden tırmanışa geçen korona virüs salgınının ülkemizde de etkisini göstermesiyle 30 Kasım 2020 Pazartesi günü, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni tedbirler açıklanmıştı. İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliklerine gönderdiği genelgeyle, kapsamı belirlenen tedbirlerle, hafta içi her gün gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması yanı sıra sosyal hayat ile ilgili birçok yeni kısıtlama da ilan edilmişti. Kısıtlamalar nedeniyle spor akademisindeki faaliyetlere de ara verilmişti.

   “Yaklaşık 500 sporcuya görüntülü antrenman programı gönderiliyor”
   İpekyolu Belediyesi’nde yeni tip korona virüs salgını nedeniyle evlerinde kalan sporcuların performans kaybetmesini önlemeye yönelik birtakım programlar geliştirdi. Belediye bünyesindeki antrenörler, salgın nedeniyle evlerinden dışarıya çıkamayıp, hareketleri sınırlanan futbol, basketbol ve atletizm branşlarındaki yaklaşık 500 sporcuya uzaktan eğitim yoluyla, görüntülü olarak, haftalık antrenman programı gönderiyor. Akademi bünyesindeki sporcular da bu antrenman programını evlerinde uygulayıp, bu anları kayıt altına alıyor ve antrenörlere gönderiyor. İnteraktif bir şekilde gelişen bu süreçte sporcuların hem bedenen hem de ruhen zinde tutulması hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER