İpekyolu'nda sağlıklı yaşam yürüyüşü etkinliği...

Van’ın İpekyolu Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda, Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle ‘Sağlıklı Yaşam ve Farkındalık Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.

İpekyolu'nda sağlıklı yaşam yürüyüşü etkinliği...

     Yürüyüş her yaştan katılımcı önce Van Müzesini gezdi ardından Van Kalesi zirvesine yürüyüş yapıldı.
     Her yıl 3-4 Ekim tarihlerinde ülke çapında düzenlenen ‘ Dünya Yürüyüş Günü Etkinlikleri’  bu yıl Van’da İpekyolu Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda gerçekleştirildi.  Katılımcıların Van Müzesi gezisi sonrasında Van Kalesi zirvesine yapılan yürüyüşe, 7’ den 70’e kalabalık bir vatandaş kitlesi katıldı. Van Kalesi yerleşkesinde toplanan vatandaşlar, Müze gezisi sonrası sağlıklı yaşam yürüyüşünün startını verdi.

     Amaç; farkındalık oluşturmak
     Fazla kilo ya da aşırı kilo kaybının ve bunların oluşturacağı hastalıkları önlemek ve sağlıklı bir yaşam için sporun insan yaşamı üzerinde önemli olduğunu belirten İpekyolu Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Celal Güneş, toplumda farkındalık oluşturmak için böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirtti.

     Van’da spora erişemeyen vatandaşlara sporun her vatandaşın hakkı olduğu düşüncesi ve sosyal devletin yerel tezahürü olan sosyal Belediyecilik düsturuyla gerçekleştirdiklerini ve sporu şehrimizin kültürü haline getirme gayretimiz, yeni projelerle ivme kazanarak devam edeceğini de sözlerine ekleyen Güneş, “organizasyonun yapılmasındaki desteklerinden dolayı İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın’a tüm katılımcılara ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim” dedi.

    Yoğun katılımın olduğu yürüyüş, Van Kalesi zirvesinde türküler eşliğinde halaylar çekilerek sona erdi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2021, 11:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER