İpekyolu'nda asfalt çalışmaları hız kazandı

İpekyolu Belediyesi’nde yeni imar yolu açma, cadde ve sokaklarda asfalt uygulama mesaisi hız kesmiyor. Asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte ilçenin dört bir yanında açılan ve alt yapısı tamamlanan imar yolları, sıcak asfaltla kaplanıyor.

İpekyolu'nda asfalt çalışmaları hız kazandı

İpekyolu Belediyesi’nde yeni imar yolu açma, cadde ve sokaklarda asfalt uygulama mesaisi hız kesmiyor. 
Asfalt sezonunun başlamasıyla birlikte ilçenin dört bir yanında açılan ve alt yapısı tamamlanan imar yolları, sıcak asfaltla kaplanıyor.

“Merkez ve kırsal yarımı yapmıyoruz”

Havaların ısınması ile birlikte asfalt çalışmalarına hız veren İpekyolu Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan  mahallelerdeki imar yollarında BSK sıcak asfalt çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 
Kırsal Mahallelerde ise yeni yol açma ve yenilme çalışmaları süratle devam ediyor. İpekyolu’nda rahat ve güvenli bir ulaşım için merkez ve kırsal mahalle ayrımı yapmadan yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve  Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, “Bu gün Hatuniye Mahallemizdeyiz. İmar Uygulama Planı kapsamında açılan yeni yollarımızın alt yapısını hazırlayarak asfaltla buluşturuyoruz.  Hedefimiz ilçemizde mevcut olan tüm yolların en iyi standartlara kavuşturulmasıdır. Bu amaçla Fen işleri Müdürlüğü ekiplerimiz vasıtasıyla bir çok mahallemizde yürüttüğümüz yol açma, yol yenileme ve bakım onarım hizmetleri aralıksız devam ediyor. Bu vesile ile yol çalışmalarında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu yıl inşallah toplamda 100 bin metrekarelik bsk sıcak asfalt çalışması, 45 bin metrekare parke imalatı çalışması ve 35 kilometrelik yeni yol ağını hizmete sunmuş olacağız. Çalışmalarımızın ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.
Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2022, 09:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER