İpekyolu Belediyesi, Bostaniçi'nde eğitim köşkü yapıyor

Van'ın İpekyolu Belediyesinin "Marka Bir İpekyolu İnşa Ediyoruz" projeleri kapsamında Bostaniçi Mahallesi'nde "Eğitim Köşkü" yapılıyor.

İpekyolu Belediyesi, Bostaniçi'nde eğitim köşkü yapıyor

Çağdaş ve gelişmiş bir kent oluşturmanın temel dinamiğinin genç nesillerin eğitiminden geçtiğini ifade eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, “İpekyolu Belediyesi olarak çalışmalarımızı yaparken, toplumun önceliklerini belirleyerek işe koyuluyoruz. Sosyoekonomik anlamda dezavantajlı öğrencilerimize destek olarak, eğitimlerini tamamlayabilmeleri için böylesi bir projeyi yaşamsal pratiğe geçirme kararı aldık. Projemizin hayat bulmasıyla her yıl yüzlerce öğrencimiz ücretsiz hizmetlerimizden faydalanarak, eğitim kariyerlerinde bir üst aşamaya geçebilecek. Eğitime olan tam desteğimiz inşallah bununla sınırlı kalmayıp, katlanarak devam edecektir. ‘Bostaniçi Eğitim Köşkü’ projemizin özelde ilçemiz çocukları ve gençlerine, genelde ise ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

   

    855.20 metrekarelik alana sahip olacak Eğitim Köşkü’nde; gençlere yönelik 2 adet 21 kişilik ve 16 kişilik etüt salonları, öğrencilerin sayısal, sözel ve eşit ağırlık derslerini görebilecekleri sınıflar, hobi odaları, kadınlara yönelik dikişnakış alanları ile yetişkin okuma yazma eğitim salonu bulunacağı belirtildi.

    Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 11:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal erdem
Erdal erdem - 1 ay Önce

Umarım bu mahallede ikamet eden biz sosyal hizmet lisans mezunlarına da istihdam sağlar.

Umut Arman
Umut Arman - 4 hafta Önce

Tam olarak ne zmn açılacak çünkü çok güzel bir fikir bende mezunum ve başvuru yapmak istiyorum ilk defa öğrenciler düşünülmüş diyebilirim ve bu bizi çok sevindirdi yeni projelerde öğrencileri dusundugunuzu görmek çok iyi tebrikler

Yeşim ateş
Yeşim ateş - 2 hafta Önce

Tam olarak nerde açılıyor.adresini bilen varmı.

SIRADAKİ HABER