Hoy Branch Üniversitesi'nden Van YYÜ'ye ziyaret

İran'ın Hoy şehrinde yer alan Hoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mohammed Yaveri, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nasır Oruçlu ve Öğretim Üyesi Hüseyin Niktel Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli'yi makamında ziyaret ettiler.

Hoy Branch Üniversitesi'nden Van YYÜ'ye ziyaret

Hoy Üniversitesi yetkililerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek memnuniyetlerini dile getiren Rektör Şevli "Komşu ülkemiz İran ile eğitim, sanat, kültür, ticaret ve sanayi etkileşiminin ve işbirliğinin kurumlarımıza ve bölgeye katkı sağlayacağı inancındayım. Kadim bir tarih ve kültüre sahip olan her iki ülke için de yakın ilişkiler kurmayı aynı zamanda da bir gereklilik olarak görüyorum. Biz de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi olarak Türkçe Öğretim Merkezi'mizde diğer ülkelerden gelen öğrencilerimizle birlikte İran'dan gelen öğrencilerimize Türkçe öğretiyoruz. Eğitim hayatlarını yakından takip ederek sık sık misafir öğrencilerimizle bir araya geliyoruz" dedi.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Prof. Dr. Hamdullah Şevli ile Hoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mohammed Yaveri'nin yanı sıra Hoy Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nasır Oruçlu ve Öğretim Üyesi Hüseyin Niktel ile Van YYÜ İktisadi İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Fevzi Erdoğan ve Türkçe Öğretim Merkezi Müdürü Prof. Dr. Zeki Taştan yer aldılar.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2022, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER