Haberler etki etmiyor: O yapı yıktırılmıyor

Van'da kentin en merkezi noktasında Hz. Ömer Camii'nin hemen önünde zabıtalar için inşa edilen ve cami silüetini bozan yapı, tüm eleştirilere rağmen yıktırılmıyor.

Haberler etki etmiyor: O yapı yıktırılmıyor

2021 yılında Beşyol Dabbaoğlu Parkı yanında yapılan ve Hz. Ömer Camii'nin görüntüsünü de bozan çirkin yapı, tepkilere rağmen yıktırılmamaya devam ediyor. Yetkililerin kulak tıkadığı sorun, çözüme bir türlü çözüme kavuşturulmuyor.

Defalarca sosyal medyada ve yerel gazetelerde dile getirilen soruna göz yumuluyor. Vatandaşlar söz konusu çirkin yapının biran önce yıktırılmasını isterken, tepkiler devam etmesine rağmen çirkin yapının yıktırılmaması ise kafalarda soru işareti bıraktırıyor.

Eleştirilere karşın yıktırılmayan konteynır büyüklüğündeki yapı, hem parkın hem de caminin görünümünü ve siluetini bozuyor.

Dabbaoğlu Parkı yanındaki görsel havuz yıkılarak, yerine yapılan kulübe kent estetiğini ciddi anlamda bozarken, Hz. Ömer Camii'nin görünümü de olumsuz etkilenmiş durumda.

Duruma tepki gösteren Vanlılar, Dabbağoğlu Parkı'nın içerisine yapılan ve Hz. Ömer Caminin görünümünü bozan kulübenin biran önce yıktırılması gerektiğini tekerrür etti.

Estetikten uzak yapının Van'a yakışmadığını belirten vatandaşlar, yetkililerin biran önce harekete geçmesi gerektiğini ve bu yapının ortadan kaldırılması gerektiğini ifade ettiler.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2024, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER