Gürpınar’da minibüs hattı durağı hizmete açıldı

Van’ın Gürpınar İlçesinde Gürpınar Belediyesi tarafından yapılan ilçe minibüs hattı durağı hizmete açıldı.

Gürpınar’da minibüs hattı durağı hizmete açıldı

Van-Gürpınar hattı arası yolcu taşımacılığı yapan minibüs şoförleri için Belediye tarafından yapılan durak, Başkan Hayrullah Tanış’ın katılımıyla açıldı.

İlçede eksikliği yıllardır hissedilen durağın yapılmasıyla birlikte yolcu indirme ve bindirme alanları içinde yeni düzenlemeler getirildi.

Açılış öncesi şoförlerle bir araya gelen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yeni durak binasının tüm şoförlere hayırlı olmasını diledi.

İlçede yıllardır eksikliği hissedilen bir durumu ortadan kaldırdıklarını ifade eden Başkan Tanış, “Toplumun tüm kesimi için hizmet üreten bir Belediyecilik anlayışımız var. Vatandaşlarımızın ve şoför çalışanlarımızın ulaşım konforunu arttıracak her türlü çalışmaya imza atıyoruz. Yeni yaptığımız durak ile hem şoför hem de yolcularımız kalkış saatine kadar burada sıcakta bekleyebilecekler. Bugüne kadar olmaması ilçemiz adına önemli bir eksiklikti ancak AK Belediyecilik ile bu sorunumuzu da ortadan kaldırmış olduk. İlçemize şimdiden hayırlı olsun” dedi.

İlçe minibüs hattında çalışan şoförler, yapılan duraktan dolayı Başkan Tanış’a teşekkür etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER