Gürpınar’da kilitli parke taşı çalışmaları sürüyor

Van’ın Gürpınar Belediyesi tarafından mahalle içi yolların daha modern görünüme kavuşması için başlatılan kilitli parke taşı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Gürpınar’da kilitli parke taşı çalışmaları sürüyor

İlçenin modern bir görünüme kavuşması için dört bir yanda çalışma yürüten belediye ekipleri, yıl sonuna kadar toplamda 1 milyon 800 bin metrekare parke taşı çalışmasıyla ilçede yeni bir rekora imza atmayı hedefliyor.

Bu yıl belirlenen program çerçevesinde Kırkgeçit, Çakınlı, Savacık, Yurtbaşı, Hacıköy, Cumhuriyet ve Hoşab Mahallesi ile Arkboyu Mezrasının cadde ve sokaklarında çalışma yürütülecek.

Çalışmalar kapsamında ihalelerin yapıldığı ve birçok mahallede çalışmalara başlandığını ifade eden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, 50 yılda yapılmayan hizmeti 4 yıla sığdırdıklarını söyledi.

Parke taşı alanında bölgede rekor kırdıklarını belirten Tanış, “Geçtiğimiz yıl yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde yaklaşık 1 buçuk milyon metrekarelik alanı parke taşıyla döşeyerek vatandaşımızın hizmetine sunduk. Bu yıl rekorumuza 300 bin metrekare daha ekleyerek eksik kalan ve daha önce yapılmayan cadde ve sokaklarımızda çalışma yürüteceğiz. Vatandaşımızı toz ve çamurdan kurtararak daha modern yollara kavuşturmaya gayret ediyoruz. Tüm bu çalışmalar daha güzel, daha yaşanılabilir bir Gürpınar için” ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER