Gürpınar’da doğalgaz çalışmaları sürüyor

Van’ın Gürpınar ilçesinde başlatılan doğalgaz altyapı çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Gürpınar’da doğalgaz çalışmaları sürüyor

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış’ın yoğun çabaları neticesinde ilçede yıllardır hasretle beklenen doğalgaz enerjisi resmen entegre ediliyor.

Göreve geldiği günden bu yana ortaya koyduğu proje ve çalışmalarla Gürpınar’da büyük bir değişim ve dönüşüm hareketi başlatan Başkan Tanış, şimdi de doğalgaz için kolları sıvadı.

İki yıl öncesine kadar hayali bile kurulmayan doğal gaz enerjisinin ilçeye gelmesi için Ankara’da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, EPDK, AK Parti Milletvekilleri ve AK Parti İl Başkanıyla birlikte büyük bir diplomasi yürüten Başkan Tanış, imkânsız gibi görünen doğal gazı ilçeye getirmeyi başardı.

Cumhuriyet Mahallesinde devam eden altyapı çalışmaları inceleyen Başkan Tanış, burada çalışanlara kolaylıklar diledi, çalışmalar hakkında son bilgileri aldı.

Daha sonra vatandaşlarla bir süre sohbet eden Başkan Tanış burada yaptığı konuşmada bir hayali gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Gürpınar için ellerini taşın altına koyduklarını söyleyen Tanış, doğal gazın Gürpınar için bir milat olduğunu ifade etti.

Çalışmalarından dolayı Başkan Tanış’a teşekkür eden esnaf ve vatandaşlar Gürpınar’da bir ilkin gerçekleştiğini söylediler.

Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğalgaz büyük bir nimet
Doğalgaz büyük bir nimet - 2 yıl Önce

Sevinsek mi üzülsek mi? Beş yıldır çarşılarda, cadde ve sokaklarda, mahallelerde onlarca kilometre asfalt serildi, parke taşı döşendi. Şimdi bütün o yollar eski haline dönecek. Bütün o emeklere, bütün o yüz milyonlarca liralara yazık olacak. Fakat doğalgaz büyük bir nimet. İlçelerde bütün bu hizmetler erkenden yapılmalı ki yollar bu şekilde bir daha kazılmasın. Devlet ve milletin servetlerine yazık olmasın. Önceden doğalgaz döşenmemiş, mecbur şimdi kazılacak

SIRADAKİ HABER