Gürpınar Belediyesi, kış hazırlıklarını tamamladı

Van'ın Gürpınar Belediyesi, kış mevsiminde yolların açık tutulması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için karla mücadele için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Gürpınar Belediyesi, kış hazırlıklarını tamamladı

     Kış şartlarının yavaş yavaş kendini hissettirdiği bu dönemde Gürpınar Belediyesi olası kar yağışı ve buzlanmaya karşı tüm tedbirleri aldı.

    Olumsuz hava koşullarına karşı önceden oluşturulan ekipler 7/24 görev başında olacak.

     Beraberinde bulunan ilgili birim müdürleriyle Makine İkmal Amirliğini ziyaret eden Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yapılan hazırlıklarla ilgili koordinasyon toplantısı düzenledi.

     Olası bir kar yağışı ve sonrasında ekiplerin tamamen hazır olduğuna vurgu yapan Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, “Hemşerilerimizin olumsuz kış şartlarından en az etkilenmeleri noktasında üzerimize düşeni yapacağız. Bu yıl envanterimize eklediğimiz 11 araç ile karla mücadelede daha kararlı bir hizmet ortaya koyacağız. Zorlu hava şartlarında ilçemizdeki sorumlu olduğumuz yol ağını açık tutmak için 7/24 sahada olacağız. Dua ediyoruz ki ilçemize rahmetiyle, bereketiyle kar yağışının bol olmasıdır. Yol ağımızı açık tutacak güce Allah’ın izniyle sahibiz. Yeter ki yağış olsun” ifadeleri kullandı. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER