Gürpınar 2022’de doğalgaza kavuşacak

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Ankara temasları kapsamında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptığı toplantı sonrası Gürpınar'a 2022 yılında doğalgaz enerjisinin entegre edileceğini bildirdi.

Gürpınar 2022’de doğalgaza kavuşacak

Doğal gazın ilçeye gelmesi için iki yıldır yoğun bir çalışma yürüten Başkan Tanış, taşımalı sistem ile ilçenin doğal gaz ihtiyacının karşılanacağını söyledi.

Doğal gazın Gürpınar için önemli bir ihtiyaç olduğunu belirten Başkan Tanış, "Bugün itibariyle Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızla yaptığımız toplantı neticesinde ilçemizin yıllardır hasretini çektiği doğalgaz enerjisini ilçemize getiriyoruz. Sayın Bakanımızla yaptığımız istişare toplantısında ilk etapta taşımalı sistemle doğalgaz enerjisini ilçemize entegre edeceğiz. Doğalgazın gelmesiyle birlikte yeni konut ve yaşam alanlarını ilçemize kazandırmak için çalışma başlatacağız. Bu sayede Gürpınar'da çalışanın, Gürpınar'da kalarak yerel ekonomi ve kalkınmaya katkı sağlamasını gerçekleştireceğiz. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere AK Parti Hükümetimiz, Bakanımız, Milletvekillerimiz ve İl Başkanımıza tüm Gürpınarlılar adına teşekkürlerimi sunuyorum. Yapacak işimiz millete sözümüz var şiarıyla çıktığımız bu yolda nice çalışmayı aziz Gürpınarlı hemşerilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2021, 09:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER