Gazze’ye destek amaçlı tiyatro oyunu sahnelendi

Gazze'de Siyonist terör devleti İsrail tarafından aylardır yapılan soykırım ve katliamlara tepki amacıyla Hanzala Güldüğünde adlı tiyatro Van'da sahnelendi.

Gazze’ye destek amaçlı tiyatro oyunu sahnelendi

Van Filistin’e Destek Platformu tarafından, Van Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda oynanan oyunu yüzlerce vatandaş ve STK Temsilcileri izledi.

Salonu hınca hınç dolduran izleyiciler, oynanan oyundaki gerçeği aratmayan sahnelerde zaman zaman gözyaşı dökerek, katil İsrail ve iş birlikçisi ABD'ye bir kez daha lanet okudu.

Özellikle küçük kız çocuklarının İsrail askerleri tarafından zorla alıkonularak çığlık çığlığa götürülmeleri ve oyunun sonunda hunharca kurşuna dizilmeleri salonda oldukça duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Hubaba Tiyatro Kültür&Sanat Merkezi tarafından sahnelenen Hanzala Güldüğünde oyunu izleyici tarafından uzun süre gözyaşları eşliğinde alkışlandı.

Aziz Saydut'un yazıp yönettiği Hanzala Güldüğünde oyununda Habib İnan, Ercan Ulutaş, Furkan İnan, Hikmet Gündal, Civan Karaboğa, Emirhan Şabu, Bulut Saydut, Nesli Melek Saydut ve Ahsen Zeynep Saydut rol aldı.

Oyun son bölümünde ise Filistin Bayrakları ile Filistin Direnişinin sembolü olan Dabke Dansı ile sona erdi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: FEHMİ TEKDUR

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2024, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER