Defterdarlık Caddesi esnafı, caddelerinin yeni imaja kavuşturulmasını bekliyor

Van'ın en merkezi noktalarından biri olan Beşyol mevkiindeki Defterdarlık Caddesi'nde kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarının yapılmaması tepkilere yol açıyor. Cadde sakinleri, kaldırımların yenilenmesi ve ışıklandırma çalışmalarının bir an önce gerçekleşmesini istiyor.

Defterdarlık Caddesi esnafı, caddelerinin yeni imaja kavuşturulmasını bekliyor

Beşyol mevkiindeki Defterdarlık Caddesi'nde kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarının yapılmaması tepkilere yol açarken, cadde sakinleri buranın da prestij cadde projesi kapsamında yenilenmesini istiyor.

Van'ın en merkezi noktalarından biri olan Beşyol mevkiindeki Defterdarlık Caddesi'nde kaldırım ve ışıklandırma çalışmalarının yapılmaması tepkilere neden olurken, çevre esnafı biran önce bu caddenin de yeni imajına kavuşturulmasını bekliyor.

Esnaflar, prestij cadde projesi kapsamında Defterdarlık Caddesi'nde asfalt, kaldırım, orta refüj, peyzaj ve dekoratif aydınlatma çalışmalarının yapılmasının şart olduğunu vurgulayarak, Van'ın en işlek noktasında bulunan caddenin mevcut durumunun kente yakışmadığını ifade ettiler.

Defterdarlık Caddesi'nde değişim-dönüşüm yapılarak kent estetiğine yakışırı hale getirilmesi gerektiğini söyleyen esnaflar, yetkililer çağrıda bulunarak, caddenin yenilenmesi gerektiğini vurguladılar.

Yolların, caddelerin ve sokakların bir şehrin aynası olduğunu belirten esnaflar, kentteki cadde ve sokakların estetik görünüme kavuşturulması gerektiğini ifade ettiler.

Konuyla alakalı gazetemize konuşan Defterdarlık Caddesi esnafı, "Defterdarlık Caddesi'nin mevcut hali gerçekten Van'ımıza yakışmıyor. Her gün binlerce insan bu caddeyi kullanıyor. Caddenin değişim ve dönüşüme ihtiyacı var. Kaldırımları hali gerçekten çok kötü durumdadır. Bu caddenin de prestij cadde projesi yenilenmesini istiyoruz. Kaldırımların baştan sona yenilenmesi ve caddenin dekoratif ışıklandırmalarıyla modern kimliği kavuşturulması gerekiyor. Prestij cadde projesi kapsamında kentin birçok caddesi ve sokağı yenilendi. Yenilenen sokak ve caddeler ve yeni imaj kattı. Defterdarlık Caddesi esnafı olarak buranın da elden geçirilmesini bekliyoruz. Umarız bu cadde de Van'a yakışır hale getirilir" ifadelerini kullandılar.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2023, 15:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ne olur denetim
Ne olur denetim - 12 ay Önce

Eski Cezaevi Caddesi, Suvaroğlu Caddesi, Terzioğlu Caddesi, Defterdarlık Caddesi, Şabaniye Caddesi, Doğu Caddesi, Melen Caddesi ( Kale Caddesi), İskele Caddesi ( Yeni Emniyet - Vapur İskelesi arası ), Uzun Sokak acilen prestij cadde ve sokak olarak yenilenmeli. Tıpkı Sıhke Caddesi ve Milli Egemenlik Caddeleri gibi olsun. yapılmalı. Ayrıca Ahmedi Hani Parkı genişletilip sil baştan yenilenmeli, çevresindeki bütün yollar ve kaldırımlar da desenli taşlar döşenerek yenilenmeli. Mevcut yolların hepsinde refüj ve kavşaklar yeşillendirilmeli. Çarşılar, caddeler, sokaklar acilen süpürülüp temizlenmeli. Ağaçlar her akşam bol bol sulanmalı. Ağaç altları, yol kenarları ve kaldırımlar süpürülmeli. Şehrin ara sokaklarında kirlilik çok, kuruyan ağaç çok. Yolların hepsinde vakumlu araçlar süpürme yapmalı.

SIRADAKİ HABER