Cami silüetini bozan yapı tepki çekmeye devam ediyor

Van'da 2021 yılında Beşyol Dabbaoğlu Parkı yanında yapılan ve Hz. Ömer Camii'nin görüntüsünü de bozan çirkin yapı, yıllardır devam eden tepkilere rağmen yıktırılmıyor. Defalarca haber yapılmasına rağmen kayyum döneminde herhangi bir adım atılmazken, DEM Partili belediyeler tarafından soruna çözüm bulunması bekleniyor.

Cami silüetini bozan yapı tepki çekmeye devam ediyor

Van'ın merkezi noktasında bulunan Hz. Ömer Camii'nin hemen yanında 2021 yılında yapılan ve zabıtalara ait olduğu belirtilen çirkin yapı, defalarca gündeme getirilmesine rağmen henüz ortadan kaldırılmadı. Birçok kez haber yapılarak gündeme getirilen ucube yapı kayyum döneminde ortadan kaldırılmazken, DEM Partili belediyeler tarafından ucube yapının yıktırılması bekleniyor.

Özellikle sosyal medyada vatandaşlar söz konusu çirkin kulübenin biran önce yıktırılmasını isterken, yıllardır tepkiler devam etmesine rağmen çirkin yapının yıktırılmaması ise kafalarda soru işareti bıraktırıyor.

Daha önce defalarca haber yapılmasına rağmen, yıktırılmayan konteynır büyüklüğündeki yapı, hem parkın hem de caminin görünümünü ve siluetini bozmaya devam ediyor. Dabbaoğlu Parkı yanındaki görsel havuz yıkılarak, yerine yapılan kulübe kent estetiğini ciddi anlamda bozarken, Hz. Ömer Camii'nin silüetini ise bozuyor.

Yıllardır sosyal medya aracılığıyla duruma tepki gösteren Vanlılar, Dabbağoğlu Parkı'nın içerisine yapılan ve Hz. Ömer Caminin görünümünü bozan kulübenin biran önce yıktırılması gerektiğini söyledi.

Estetikten uzak yapılan yapının Van'a yakışmadığını belirten Vanlılar, yetkililerin biran önce harekete geçmesi gerektiğini ve bu yapının ortadan kaldırılması gerektiğini ifade ettiler.

VAN BÖLGE GAZETESİ: NİHAT AKARSU

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2024, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER