Büyükşehir zabıtasında yaka kamerası dönemi

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığında görevli personel, denetim ve uygulamalarda görüntü ve ses kaydı yapan yaka kameraları kullanacak.

Büyükşehir zabıtasında yaka kamerası dönemi

Hizmet kalitesini artırmak ve kentteki düzeni sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Zabıtası, yeni bir uygulamaya imza attı. Kent genelinde yapılan denetim ve uygulamaların daha şeffaf bir şekilde yürütülmesi ve olası ihlallerin önüne geçmek amacıyla zabıta personeli, ses ve görüntü kaydı yapabilen yaka kameralarını kullanmaya başladı. 

Uygulama kapsamında zabıta personeli, yaka kameralarının kullanımı ve teknik özellikleri konusunda eğitildi. Verilen eğitimlerin ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Esiner Çetin ve Zabıta Daire Başkanı Yusuf Coşar tarafından personele yaka kameraları verildi.

Büyükşehir Zabıtası yaka kameraları sayesinde başta işportacılar ve seyyar satıcılar olmak üzere, kuralları ihlal eden kişilere karşı görevini daha şeffaf bir şekilde yerine getirirken, olası sorunlarda ise görüntüler incelenerek daha sağlıklı bir çözüme ulaşılması sağlanacak.

Ayrıca uygulama esnasında zabıta ekipleri yakasında görüntü ve ses kaydı yapıldığına dair uyarı yapacak.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2023, 14:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şikayetçiyiz
Şikayetçiyiz - 10 ay Önce

KALDIRIMLAR YILLARDIR, YILIN ON İKİ AYI VE YAYGINLAŞARAK NİÇİN ESNAF TARAFINDAN İŞGAL EDİLİYOR. MANAVLAR, FIRINLAR, ÇAYEVLERİ, KAFELER, LOKANTALAR, MARKETLER, BÜFELER, PERAKENDECİLER, MAĞAZALAR, TUHAFİYECİLER, MOBİLYACILAR, HALICILAR, PERDECİLER, ÇEYİZCİLER, GİYİMCİLER, AYAKKABICILAR VS. ESNAFLARIN ÇOĞU KALDIRIMLARI ZAPT ETMİŞ. ZABITANIN KALDIRIMLARI YAYALAR İÇİN TAMAMİYLE BOŞALTMASI GEREKMEZ Mİ? YILLARDIR UYARIYORUZ DENİLİYOR, BİR GÜN ŞU VAN KALDIRIMLARININ TAMAMEN YAYALARA KALDIĞINI GÖREMEYECEK MİYİZ?

SIRADAKİ HABER