Büyükşehir kreşinde çocuklar daha mutlu

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan kreş ve gündüz bakımevi eğitim kalitesiyle fark yaratıyor.

Büyükşehir kreşinde çocuklar daha mutlu

Sosyal Belediyecilik anlamında yaptığı başarılı çalışmalarla halkın takdirini toplayan Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor.

Eğitime destek amacıyla Edremit İlçesi Fidanlık Parkı’nda bulunan 5 derslikli kreş ve gündüz bakımevinde 70 öğrenci eğitim görüyor. 10 öğretmen, yardımcı abla, güvenlik görevlileri ve aşçıları olan kreşte tam gün eğitim alan öğrenciler, yaratıcı oyunlar oynayıp, müzik becerilerini geliştiriyor. Kahvaltı, öğle yemeği ve öğün arası verilen kreşte, yardımcı abla nezaretinde evlerinden alınan minikler eğitimin ardından yine servislerle evlerine bırakılıyor.

Özel kreşlere göre daha uygun olan Büyükşehir Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevinde, kaliteli eğitim verdiklerini belirten Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Sibel Çıtak “Tam donanımlı güvenli hijyenik bir ortamda usta öğreticiler tarafından çocuklarımıza eğitim veriyoruz. Fidanlık Parkı içerisinde bulunan kreşimiz, çocuklarımızın dışarıda aktivite yapmalarına ve vakit geçirmelerine olanak sağlıyor. Ayrıca ücret konusu ise çok cazip kar odaklı çalışmıyoruz. Alınan ücret ise yine tamamıyla öğrencilerimizin gelişimi için kullanılıyor. Amacımız; ülkemizin geleceği olan çocuklarımıza daha kaliteli eğitim vermek” dedi.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2024, 12:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER