Berge: Elektrik ve doğalgaz zammı geri alınmalı

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, esnaf ve sanatkarlara gelen yüksek elektrik ve doğalgaz faturalarına acilen düzenleme yapılmasını istedi. Berge, “Elektrik ve doğalgaza yapılan zamlar geri alınmalı” ifadelerini kullandı.

Berge: Elektrik ve doğalgaz zammı geri alınmalı

Elektrik faturasının kiraları geçtiğini vurgulayan, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VANESOB) Başkanı İsa Berge, “Esnafımız adeta faturalara çalışmaktadır. Pandemi süreci halen etkisini sürdürürken esnaf ve sanatkârlarımıza bir de fatura yükü gelmiştir. Bu soruna acilen bir çözüm getirilmelidir. Vergi, SGK, prim, kira, personel maaşı ve genel gider borçlarının ödeyemeyen esnafımız, ayrıca faturalar altında ezilmektedir. Zaman geçirmeden bir çözüm bulunmalıdır.” dedi.

“ZAMLAR MUTLAKA GERİ ALINMALIDIR”

Esnaf ve sanatkarlara eskiye göre çok daha fazla elektrik ve doğalgaz faturalarının geldiğinin altını çizen VANESOB Başkanı Berge, “Zamlar mutlaka geri alınmalıdır. Esnafımız faturaları ödeyemeyecek durumdadır. Hükümetimizden beklentimiz zamların geri alınması yönündedir. Bu yönde yürütülen çalışmalar acilen sonuçlandırmalı” ifadelerini kullandı.

Hükümetin elektrik ve doğalgaz faturaları ile ilgili düzenleme çalışmalarını değerlendiren başkan Berge, “Hükümetimizin bu yönde yürüttüğü çalışmaları olumlu buluyoruz. Esnaf ve sanatkarlarımızı fatura borcu yükünden kurtaracak bir düzenleme yapılmalıdır. Pandeminin zorlu süreci dikkate alınarak bir tarife değişikliğine gidilmelidir. Ayakta durmaya çalışan esnafımız, korunmalıdır. Bu anlamda hükümetimizden önemli adımlar atılmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

“ESNAFIMIZ RAHAT BİR NEFES ALMAK İSTİYOR”

Berge, “Her zaman milletimizin hizmetinde olan esnaf ve sanatkarımız, gereken fedakarlığı göstermiştir. Şimdi hükümetimizden de esnafımızı rahatlatacak düzenlemelerin yapılmasını bekliyoruz. Tüm esnaf camiamız rahat bir nefes almak istiyor. Gerekli düzenlemelerin yapılmaması durumunda esnaf ve sanatkarlarımız çok zor durumda kalacaktır. Esnafımız bitme noktasına gelmiştir” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2022, 11:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER