Belediye personeline farkındalık eğitimi…

İpekyolu Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle erkek personellerine eğitim semineri düzenledi.

Belediye personeline farkındalık eğitimi…

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden Uzman Sosyolog Erkan Bayram tarafından verilen eğitim seminerinde kadına yönelik şiddeti içeren 6284 sayılı kanun kapsamında Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesine dair konular hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

İki farklı oturumda gerçekleşen seminerde; kadına yönelik şiddetle mücadele, toplumsal cinsiyet eşitliği, kadınların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlara etkin katılımı, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun hakkında bilgiler verildi.

Eğitimde ayrıca Türkiye’nin kadına yönelik şiddet konusunda bulunduğu konumu, Dünyada kadına yönelik şiddetin sayısal verileri gösterilerek katılımcılar bilgilendirildi. Şiddet olgusunun çok farklı uygulama şekilleri ve boyutlarıyla tüm dünyada genel bir sorun oluşturduğunu ifade eden Sosyolog Erkan Bayram kadına yönelik şiddetin türleri, önleyici ve koruyucu faktörleri konularından da söz ederek olası şiddet karşısında kadınların yasal hakları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Dört farklı oturumda verilecek seminerin ilk iki oturumu Berivan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşirken diğer iki oturumu ise İpekyolu Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2023, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER