Başkan Uğurlu'dan tepki…

Van'da denetimsizlik yüzünden tüketicilerin büyük mağduriyet yaşadıklarını söyleyen Tüketiciler Birliği Van Şube Başkanı Erhan Uğurlu" Yaşanan fiyat istikrarsızlığı nedniyle fırsatçılar her alanda vatandaşları ezerek, paralarını gasp ediyor. Tüm bunlara karşı Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı ne işle meşgul" diyerek tepki gösterdi.

Başkan Uğurlu'dan tepki…

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı son zamanlarda, denetimsizlik nedeniyle tüketiciler tarihinin en büyük mağduriyetini yaşıyor.

Her gün binlerce şikayetin ulaştığı adres olan Tüketiciler Birliği Van Şube Başkanı Erhan Uğurlu, konu ile ilgili açıklama yaparak Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nı görevini yapmaları için çağrıda bulundu.

Başkan Uğurlu açıklamasında" Artık tuz da koktu. Yetkileri olmasına rağmen bir türlü harekete geçmeyen zabıta ekipleri ne iş yapar. Toplumsal ahlak yok olmak üzere. Herkes kafasına göre fiyat belirlemesi yaparak büyük mağduriyetler oluşmaktadır. Neredeyse tüm marketlerde reyon etiketi ve kasa çıkışlarında akıl almaz oynamalar oluyor. Hijyen olmayan ortamlarda üretimler yapılıyor. Gün içerisinde birden çok etiket fiyatları değişime uğruyor. Kanun olmasına rağmen denetim mekanizmalarında ses yok. Adeta yaz tatiline çıkmış gibiler. Aldığınız maaşı hak etmiyorsunuz. Başta Büyükşehir Zabıta ekipleri olmak üzere diğer denetim mekanizmaları çalışmıyor. Kimlerden korkuyorsunuz. Görevleriniz yapmayarak toplumsal sıkıntılarının artmasına vesile oluyorsunuz. Sizleri bu olağanüstü durumda görevlerinizi yapmaya davet ediyorum" dedi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2023, 12:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER