Başkan Tanış’tan Van Depremi mesajı

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, Van Depreminin 10. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Tanış’tan Van Depremi mesajı

Başkan Tanış, mesajında, ilimizin yaşadığı en büyük felaketlerden biri olan 23 Ekim 2011 Van depreminin 10. yıldönümünde yitirdiğimiz 644 canı, binlerce yaralımızı ve yüzlerce sönmüş ocağı, derin acı ve üzüntüyle andıklarını kaydetti.

Van’da bir daha böyle depremlerin yaşanmaması en büyük temennisi olduğunu kaydeden Başkan Tanış, “Bizler ülkemizin deprem tehlikesi altında olduğunu unutmadan, deprem ve diğer doğal felaketlere karşı almamız gereken tedbirleri sürekli gündemde tutmalı, vatandaşlarımızla ve kurumlarımızla bir bütünlük içerisinde her zaman hazırlıklı olmalıyız. Afetlerden korunmak ve meydana gelecek zararları azaltabilmek için afet bilinci oluşturmak herkesin asli görevidir. 23 Ekim ve 9 Kasım 2011 depremlerini yaşayanlar olarak deprem bilincini en iyi bizlerin bilmesi gerekiyor.
Bu duygularla yüce Allah’tan bir daha böyle acıları Van’ımıza, ülkemize ve insanlık âlemine yaşatmamasını dilerken, depremde hayatlarını kaybeden tüm hemşehrilerimize Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarının acılarını yeniden paylaşıyor, saygılar sunuyorum” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2021, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER