Başkan Bilgisel: Hakikatin sesi olacağız

Deva Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı 1. Olağanüstü Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste halinde yapılan kongrede İlçe Başkanı Eray Bilgisel güven tazeledi. Kongrede konuşan Başkan Bilgisel, "Yakında yerel seçimlerimiz var, mahalle mahalle gezip, hakikatin sesi olacağız. Bu milletin aklıyla, onuruyla, gururuyla alay eden zihniyeti gittiğimiz her yerde milletimize anlatacağız. Milletimize kulak vereceğiz. Toplumun gerçek gündeminden asla sapmayacağız. Biz Deva Partisi olarak, bu ülkenin tek umudu olduğumuz bilinciyle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Başkan Bilgisel: Hakikatin sesi olacağız

Deva Partisi Van İl Başkanlığı hizmet binasında yapılan 1. Olağanüstü kongreye; Deva Partisi Van İl Başkan Vekili Sinan Akdoğan, Deva Partisi Tuşba İlçe Başkanı Mustafa Erad, Eğitim Politikaları Başkanı Afet Kuşman Özkaçmaz, Saadet Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Vahit Yüce, Gelecek Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Cafer Kutaz ve partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongrede Divan Başkanlığına Rabia Aslan Katip üyeliklere ise Erdem Erol ve Mehmet Emin Akın seçildi.

BİLGİSEL: "DEVA PARTİSİ ORTAK AKILLA KURULDU"

Daha sonra kürsüye çıkan Deva Partisi İpekyolu İlçe Başkanı Eray Bilgisel, ülkenin her alanda kriz yaşamaya devam ettiğini belirterek, "Bildiğiniz gibi, 9 Mart 2020 tarihinde Türkiye'ye siyasete yepyeni bir soluk kazandırdık. Ülkemize DEVA Partisi'nin kuruluşunu müjdeledik. Çünkü güzel ülkemizin yepyeni bir vizyona ihtiyacı vardı.  Ülkemiz her alanda kriz yaşıyordu ve yaşamaya devam ediyor. Bu bağlamda her alanda doğru analizlere, iyi çalışılmış planlara, programlara ihtiyacı vardı. İşte DEVA Partisi bu misyonla kurularak tarihsel bir sorumluluk üstlendi. DEVA Partisi ortak akılla kuruldu. Tek sesliliğe boğulmuş ülkemizin çıkış yolunun, çoğulculuktan geçtiği bilinciyle kuruldu ve halkımızın refahını yükseltme, Türkiye'yi özgürlükler ülkesi yapma hedefiyle kuruldu. Bu minvalde en ağır sorunlarımız; özgürlükler ve refah. Ama önce özgürlük. İşe özgürlükler ile başlayacağız. Bizim parti programımızın birinci sayfasının birinci bölümü değerli arkadaşlar özgürlükler ile başlıyor. İlk bölüm ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğü. Böyle devam ediyor. Tabii ki inanç özgürlüğü, ibadet özgürlüğü, inancı gibi, inandığı gibi yaşama özgürlüğü. Bütün bunlar bizim parti programımızın tam merkezindeki kavramlar. Hukuk, adalet, işin temeli. Bunlar olmazsa olmazlarımız. İşte tam da burada bu sağlam temel üzerine inşa edilmiş bir ekonomiden bahsediyoruz. Yani hukuk üzerine, adalet üzerine, temel hak ve özgürlükler üzerine, demokrasi üzerine inşa edilmiş bir ekonomik modelden bahsediyoruz" dedi. 

"TÜRKİYE'NİN 84 MİLYON NÜFUSUYLA AYNI YOLU YÜRÜMEYE İHTİYACI VAR"

Özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu bir demokrasi hedefiyle yola çıktıklarını belirten Bilgisel, "Kucaklayıcı olacağız dedik. Kapsayıcı olacağız dedik. Toplumumuzun farklılıklarını bir zenginlik olarak göreceğiz.  Özgürlükçü, katılımcı ve çoğulcu bir demokrasi hedefiyle yola çıktık. Bu nedenle istişare kültüründen, özgürlük ve toplumsal barış hedefimizden hiçbir zaman ödün vermeyeceğiz. Toplumu bölenlere, ayrıştıranlara, kutuplaştıranlara karşı çıkacağız. Biz her zaman farklılıklarımızla birlikte, birbirimize saygı içerisinde, ortak yaşamı savunacağız. Bunu önce kendi partimiz içinde yaşayacağız, göstereceğiz, ardından da tüm ülkemizde yaşatacağız. Çünkü DEVA Partisi toplumu ayrıştıranların değil, birleştirenlerin, gerginlikleri öne çıkaranların değil, huzurun, kavganın değil, barışın, kardeşliğin damlalarının birikiminden güç alır. Geçmişte farklı siyasi tercihleri desteklemiş, farklı ideolojileri benimsemiş devlet büyüklerimiz, arkadaşlarımız, dostlarımız bugün DEVA çatısı altında toplandı, toplanıyor. Bu ülkemiz için çok değerli bir oluşum. Geçmişte hangi ideolojiyi desteklediklerini de sorgulamadık.  İyi insan mı? Ve İşinde iyi insan mı? Biz ona öncelik verdik ve gerçekten evrensel ahlaki standartlarda düzgün insansa 'Biz beraber yol yürürüz' dedik ve şu anda da Türkiye'nin buna ihtiyacı var. Ülkemizin ayrışmak, farklılıkları kaşımak, ayrılıklar üzerinden siyaset yapmak gibi bir lüksü yok ve en nihayet Türkiye'nin 84 milyon nüfusuyla aynı yolu yürümeye ihtiyacı var" diye konuştu.

"BU ÜLKENİN TEK UMUDU OLDUĞUMUZ BİLİNCİYLE ÇALIŞIYORUZ"

Türkiye hayali ve hedefi etrafında kenetlenenlerin partisi olduklarını vurgulayan Bilgisel, "Geçmiş üzerinde anlaşmamız her zaman kolay olmaz. Ancak, ülkemizin yarınları için mutabakata varmak çok daha kolaydır. İşte biz, ülkemizin yarınları için bir araya gelen, aynı Türkiye vizyonuna sahip, aynı Türkiye hayali ve hedefi etrafında kenetlenenlerin partisiyiz. Geçmişte bu topraklarda nice acılar yaşandı, nice gözyaşları döküldü. Kuşkusuz tarihten ders alacağız. Ancak, siyasetçilerin asli görevi ülkenin yarınlarını inşa etmektir. Her birimizin farklı hassasiyetleri var. Birbirimizi dinleyeceğiz, anlayacağız. İlişkilerimizde her zaman özenli hareket edeceğiz. Demokrat bir duruş; farklı düşüncelere saygı demektir. Diğerini anlama gayretidir. Demokrat olmak demek; aynı zamanda saygı demektir, müsamahadır. Yakında yerel seçimlerimiz var, mahalle mahalle gezip, hakikatin sesi olacağız. Bu milletin aklıyla, onuruyla, gururuyla alay eden zihniyeti gittiğimiz her yerde milletimize anlatacağız. Milletimize kulak vereceğiz, toplumun gerçek gündeminden asla sapmayacağız. Biz Deva Partisi olarak, bu ülkenin tek umudu olduğumuz bilinciyle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Çünkü DEVA Partisi, kadınlarla gençlerle, çiftçilerle, emeklilerle, öğretmenlerle, işçilerle, esnafla, eşitlik için, adalet için, özgürlük için yola çıktı. Çözüm haritamız belli. Çözümün sözcüsü bizler olacağız. Ayrışmayacağız, ayrıştırmayacağız. Toplumu kutuplara ayırmayacağız. Kutuplaştırmadan yana olan siyasetçilerden olmayacağız. Hep beraber Türkiye'nin yaralarını saracağız. Biz, Türkiye'nin haysiyetli insanları için buradayız. Artık Türkiye'nin DEVA'sı var. Van'ın, İpekyolu'nun DEVA'sı var. Vakit, demokrasi ve atılım vaktidir değerli arkadaşlar. Son söz; DEVA'yı bilen bilir bilmeyen de kendi bilir" ifadelerini kullandı.

Başkan Bilgisel'in konuşmasının ardından Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı, İdari ve Mali İşler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Medeni Yılmaz, kongreye telefonla bağlanarak, hayırlara vesile olmasını diledi.

AKDOĞAN: "YEREL SEÇİMLERDE İYİ BİR SONUÇ ALACAĞIMIZA İNANIYORUZ"

Daha sonra kürsüye çıkan Deva Partisi Van İl Başkan Vekili Sinan Akdoğan, Deva Partisi Van İl Bakanlığı olarak seçim çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, "Bu kapsamda hızlı bir şekilde ilçe kongrelerimizi de gerçekleştiriyoruz. İlçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra görkemli bir şekilde il Kongremizi de önümüzdeki süreçte yapacağız. Güzel bir ekiple çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın da bu süreçte partimize yoğun ilgilerinin olduğunu görüyoruz. 31 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlere hummalı bir şekilde hazırlanırken, bir yandan da aday belirleme çalışmalarımız sürüyor. Parti olarak önümüzdeki yerel seçimlerde iyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz. Kongremizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Eray Bilgisel başkanlığında yeni yönetime başarılar diliyorum" dedi.

Başkan Vekili Akdoğan'ın konuşmasının ardından Genel Başkan Başdanışmanı Kerem Altun'un gönderdiği mesaj Divan Başkanı Rabia Aslan tarafından, Teşkilat İşleri Başkanı ve Ankara Milletvekili Sadullah Ergin'in mesajı Kitap Üye Erdem Erol tarafından, Genel Başkan Yardımcısı, Kadın Politikaları Başkanı ve İstanbul Milletvekili Elif Esen'in gönderdiği mesaj ise Katip Üye Mehmet Emin Akın tarafından okundu.

Akabinde tek liste halinde gidilen seçimde Eray Bilgisel Başkanlığında Deva Partisi İpekyolu İlçe Başkanlığı yeni yönetimi belli belirlendi.

VAN BÖLGE GAZETESİ: HACI YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2023, 14:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER