banner31

Başkan Akman: Malazgirt Zaferi tarihe yön vermiştir

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıldönümünün gurur ve heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Malazgirt Zaferi, birlikte yaşama ruhunu Anadolu’ya taşıyarak tarihe yön vermiştir” dedi.

Başkan Akman: Malazgirt Zaferi tarihe yön vermiştir

Malazgirt Zaferi’nin 950’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Malazgirt Zaferi’nin Anadolu’nun fethinin yolunu açan bir zafer olduğunu söyledi. Anadolu’nun kapılarını ebediyen açan ve bu topraklarda kardeşçe yaşamaya vesile olan şanlı zaferini milletçe bir kez daha kutlamanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Başkan Akman, “Sultan Alparslan’ın adaletli ve hoşgörülü yönetim anlayışı, ortak bir şuur ve medeniyetimizin dayandığı sağlam temelleri oluşturmuştur. Anadolu’da ayrım yapılmaksızın herkes barış ve huzur içinde yaşamıştır” dedi.

Bu aziz milletin, geçmişinden aldığı güç ile aynı inanç ve kararlılıkla Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinden ilerlemekte ve ülkeyi muasır medeniyetler düzeyine çıkarmak için var gücü ile çalıştığını söyleyen Başkan Akman, “Bu millet, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde geleceğe daha büyük umutlarla bakmakta ve Cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yaklaşırken muasır medeniyetler seviyesine hızla ilerlemektedir” ifadelerini kullandı.

Bu milletin her zaman Malazgirt ruhuna sahip çıktığını da dile getiren Başkan Akman, “Bu duygu ve düşüncelerle başta Sultan Alparslan ve şanlı ordusu olmak üzere Anadolu’yu bizlere yurt edinen tüm kahramanlarımız ile vatan uğruna canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum ” şeklinde konuştu.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2021, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER