banner31

Başkan Akman'dan engelli vatandaşa akülü sandalye

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, Hikmet Bayar isimli bedensel engelli vatandaşa akülü sandalye hediye etti.

Başkan Akman'dan engelli vatandaşa akülü sandalye

  Hayata geçirdiği her projelerde dezavantajlı grupları da düşünerek inşa eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, sabah saatlerinde Güveçli Mahallesi’nin Şekerbulak Mezrası’nda ailesi ile birlikte oturan 42 yaşındaki bedensel engelli Hikmet Bayar’ı evinde ziyaret etti. Çocukluğunda geçirdiği menenjit hastalığından dolayı kısmı felç olan Bayar’a beraberinde götürdüğü akülü sandalyeyi hediye etti. Akülü sandalyesine kavuştuğu için mutluluğu gözlerinde okunan Bayar’ın sevincine ortak olan Başkan Akman, engellilerin her yönüyle hayatlarını kolaylaştırmaya çalıştıklarını ifade etti.

  10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan ‘Engelliler Haftası’ dolayısıyla gerek kendisinin gerekse belediye ekiplerinin bir çok engelli ve dezavantajlı kişileri evlerinde ziyaret ederek eksiklerini tespit ettiklerini belirten Başkan Akman, “Onların eksikliklerini tespit ettikten sonra belediyenin imkanları doğrultusunda gidermeye çalışıyoruz. Bugün de bir kardeşimizi daha hiç kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan dışarıda kaliteli zaman geçirmesine destek olmak için akülü sandalye hediye ettik. Bu kardeşimiz artık kendisi rahatlıkla dışarı çıkıp, güzel vakit geçirecek. Rabbimden tüm kardeşlerimize sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam nasip etsin” dedi.

  Çocukluğunda geçirdiği hastalıktan dolayı 42 yıllık ömrünün büyük bir bölümünü evde geçiren Hikmet Bayar ise kendisine hediye edilen akülü sandalye sayesinde rahatlıkla dışarıya çıkacağı için çok mutlu olduğunu belirterek, Başkan Akman’a teşekkür etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2021, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER