Başkan Akman'dan bayram ziyaretleri...

Her bayram mahalleleri dolaşarak yaşlı ve hastaları evlerinde ziyaret eden Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, örnek teşkil eden güzel geleneğini bu bayramda da bozmadı.

Başkan Akman'dan bayram ziyaretleri...


Her yıl bayramın ilk gününü şehit yakınları ile engelli, yaşlı ve hastalara ayıran Başkan Akman, yoğun çalışma temposuna rağmen geleneğini bu bayramda da sürdürdü. Bayram Namazı’nın ardında sırasıyla Abdurrahmangazi, Altıntepe, Seyrantepe, Beyüzümü ve Akköprü mahallelerine giden Başkan Akman, vatanın birliği ve beraberliği canını feda eden aziz şehitlerin emanetleri olan aileleri ile engelli, yaşlı ve hastaları evlerinde ziyaret etti. 

Çiçek verip, bayram tatlısı ikram ettiği vatandaşlarla sohbet edip, bayramlarını tebrik eden Başkan Akman, onların unutulmadıklarını, önemsendiklerini hissettirmenin çok önemli olduğunu söyledi. Başkan Akman, “Hepimizin üzerinde farz olan insani görevlerimiz vardır. Bu sadece bayram gibi özel günlere mahsus olan bir şey değildir. Normal günlerde de fırsat buldukça bu ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Evden çıkamayan hasta ve yaşlılarımız var. Onların gönlünü almak ve hayır dualarında yer bulmak için evlerinde ziyarette bulunduk. Özellikle, toplumun temel taşı niteliğinde olan yaşlılarımızı ziyaret ederken, onların hayati tecrübelerinden yararlanma fırsatımız da doğuyor. Kendilerine Allah’tan uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Hasta olan kardeşlerimize de hayırlı şifalar diliyorum” dedi.
Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2022, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER