Başkan Adayı Ertuş’tan Başkale’ye doğalgaz müjdesi

Van’ın kırsal ilçelerinden biri olan Başkale’nin makus tarihi AK Parti Belediye Başkanı Lokman Ertuş ile birlikte değişiyor.

Başkan Adayı Ertuş’tan Başkale’ye doğalgaz müjdesi

AK Parti’den Başkale Belediye Başkan Adayı olmasıyla beraber büyük değişim rüzgârı oluşturan Lokman Ertuş, tarihinde ilk defa ilçesini doğalgazla buluşturacak.

BAŞKALE HALKININ UZUN SÜREDİR BEKLEDİĞİ DOĞALGAZ ÖZLEMİ SONA ERİYOR!

AK Parti Başkale Belediye Başkan Adayı Lokman Ertuş ve tecrübeli siyasetçi İlçe Başkanı Muğdat Sarıhan'ın gayretli çabaları neticesinde doğalgaz projesi hayata geçiriliyor. Kararlı görüşmelerden sonra taraflar arasında imzalanan anlaşmaların ardından doğalgaz firmaları hızla bölgeye gelerek çalışmalara başlayacak müjdesi verildi.

“DAHA SEÇİLMEDEN İLK İCRAATINI HAYATA GEÇİRİYOR”

Doğup büyüdüğü ilçesine hizmet etmek en büyük hayali olduğunu söyleyen Başkan Adayı Ertuş, “Adeta kaderine terk edilmiş ilçemize ve halkımıza hizmet etmek için buradayım. Çok kısa bir süre içerisinde yaptığımız yoğun görüşmelerin meyvelerini almaya başladık. Bu önemli hizmet için doğalgaz firması bölgeye hızlı bir şekilde yönlendirildi. Allah’ın izniyle ilk çalışmaya başlıyoruz. Bu anlamda daha seçime girmeden ilk icraatımızı hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum “dedi.

“UMUT DOLU BİR DÖNEM BAŞLIYOR”

Başkan Adayı Ertuş,“Tarihi mirasıyla adeta açık hava müzesi olan şirin ilçemiz Başkale hak ettiği yerde değildir. Atalarımızın bizlere miras bıraktığı bu topraklarda her alanda devrim yapmak istiyoruz.  Doğalgaz çalışması için ilk defa kazı çalışması yapılacak. Bu anlamda mutluyuz ve gururluyuz. Projelerimin tümünü hayata geçirmek istiyorum. 31 Mart yerel seçimleri kapsamında yaptığımız saha çalışmalarında misafirperver kadirşinas hemşerilerimizin desteğini alıyoruz. Bizler de bu teveccühe layık olmak ve Başkale’de umut dolu bir döneme adım atıyoruz. Tarihi bir gelişme olarak gördüğümüz doğalgaz hizmetinin ilçemize ve tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Adayı Ertuş, emeği geçen herkese teşekkür etti.

VAN BÖLGE GAZETESİ

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2024, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER