Başkale'de kamyonlarla kar taşınıyor

Van’ın Başkale ilçesinde kar kalınlığının 1 metreyi geçti. Hayatın adeta durma noktası geldiği ilçede amansız bir karla mücadele sürerken, kaldırım ve yollarda biriken karlar, kamyonlarla yerleşim yerinin dışına taşınıyor.

Başkale'de kamyonlarla kar taşınıyor

Başkale Belediyesi karla mücadele ekipleri, son yılların en çok kar yağdığı ilçede vatandaşların ve sürücülerin sıkıntı yaşamaması için kar küreme çalışması başlattı. 
Belediye ekipleri, 4 kamyon, 5 iş makinesi ve 20 personelle caddelerde biriken karları kamyonlarla ilçe dışına taşıdı.
Başkale Belediyesi karla mücadele ekibinde çalışan Ferit Mamedi,  vatandaşların zorlu kış şartlarından olumsuz etkilenmemesi için yoğun mesai yaptıklarını belirterek, "İlçemizde çok kar yağdı. Dün köy yolarını açtık. Bugün de çarşı merkezinde biriken karlar kamyonlara yüklenerek ilçe dışına taşıyoruz. Ekiplerimiz gece, gündüz çalışıyor. halkımıza sorunsuz ve kaliteli hizmet sunmak için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Sabah itibariyle 30 sefer yaptığını dile getiren kamyon şoförü Selami Sarihan ise  karla mücadele çalışamlarına ara vermeden devam ettiklerini ifade ederek, “ Dün ilçemizde çok kar yağdı.  Dün mahalle yollarımızın hepsini açtık.  Bu gün de çarşı merkezinde biriken karları kamyonlara yükleyip ilçe dışına taşıyoruz. 4 kamyon ve 5 iş makinesi görev alıyor. Ekip arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum” dedi. 
Öte yandan Van Büyükşehir Belediyesi ve Başkale Belediyesi ekipleri kırsalda kapalı bulunan yerleşim yerlerinin yolunu açmak için çalışmalarını sürdürüyor.
Van Bölge Gazetesi 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2024, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER