Ailenin değeri konferanslarla anlatılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi ‘Aile Okulu Projesi’ kapsamında Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu konferans verdi.

Ailenin değeri konferanslarla anlatılıyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından kadın, genç ve çocuklara yönelik gerçekleştirilen eğitici konferans ve seminerler devam ediyor. Kadın ve Aile hizmetleri Dairesi Başkanlığı öncülüğünde İl Müftülüğü işbirliğiyle Evliya Çelebi Uygulama Otelinde Aile Okulu Projesi kapsamında eğitimci yazar Vehbi Vakkasoğlu konferans düzenledi. Konferansa Kadın ve Aile hizmetleri Dairesi Başkanı Selma Biçek, İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Tevke, İlçe Müftüleri, imamlar ve vatandaşlar katıldı.

Konferans, Tuşba İlçe Müftülüğü Üniversite Camii İmam Hatibi Ömer Tukda'nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlarken yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık programın açılış konuşmasını yaparak, Eğitimci Yazar Vakkasoğlu’na ve katılımcılara teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından Eğitimci Yazar Vehbi Vakkasoğlu ailede sevgi iletişimi konulu konferans verdi. Vakkasoğlu katılımcılara aile, ailede iletişim, çocuk yetiştirmenin önemi ve aile iletişiminin temel faktörleri konusunda bilgiler verip Peygamber efendimiz ve sahabelerin ailelerinden örnekler verdi.

Konferansın sonunda Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selma Biçek katılımlarından dolayı Vakkasoğlu’na teşekkür ederek, kadın kursiyerler tarafından yapılan ve üzerinde Allah lafzı bulunan tablo hediye etti.Van Bölge Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER