Aday Adayı Ürüm’den 10 Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Veysel Ürüm, Basın Mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutladı.

Aday Adayı Ürüm’den 10 Gazeteciler Günü Mesajı

AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı, iş insanı Veysel Ürüm, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ürüm, mesajında şu ifadelere yer verdi: 

“Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan, 4’üncü kuvvet sayılan basın, vatandaşların haber alma hakkını yerine getiren, toplumun gözü ve kulağıdır. Gazeteciler, toplumu doğru bilgilendirilmesi ve sağlıklı bir kamuoyunun oluşturulmasında önemli bir rol üstlenirler.

Zaman içinde teknolojik gelişmelerle birlikte farklı mecralara yayılmış olsa da özünü ve önemini daima koruyan gazetecilik mesleği; zor şartlarda ve mesai mefhumu gözetmeksizin, yoğun emeklerle çalışmayı gerektiren bir meslektir. Mesleklerinin gerektirdiği fedakârlığı sergilemelerinin yanında, milli ve manevi değerlerimizi, birlik ve beraberliğimizi, devletimizin ve milletimizin hassasiyetlerini önceleyerek çalışan basın mensupları, toplum nezdinde her zaman takdir ve teşekküre layık olmuşlardır.  

Öte yandan, nice gazeteci ve basın mensubu kardeşimiz de 6 Şubat depremlerinde, Gazze, Ukrayna gibi bölgelerde savaşın, afetin, çatışmanın tam ortasında görevleri başında maalesef hayatını kaybetti. Bu ağır ve can alıcı şartlara rağmen görevini icra eden tüm cesur kalemlere, tüm basın mensuplarımıza bir kez daha teşekkür ederek, şiddete ve cinayetlere kurban verdiğimiz, savaşlarda kaybettiğimiz tüm gazeteci ve basın mensuplarımızı da rahmet ve saygıyla anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, şehrimizde ve ülkemizde görev yapan tüm gazetecilerin ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın-yayın kuruluşunda fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımıza paylaşma yolunda emek harcayan şehrimizin kültürel, sosyal ve ekonomik gelişiminin tanıtılmasında aktif olarak görev alan gazetecilerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyorum.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2024, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER