banner31

3 ton kaçak Van Balığı ele geçirildi

Van Balıkları’nın neslinin korunması amacıyla çalışma yürüten jandarma ekipleri, 200 metrelik manyat ağına takılı halde 3 ton Van Balığı’na el koydu.

3 ton kaçak Van Balığı ele geçirildi

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Erkan Savar koordinatörlüğünde gece saatlerinde başlayan denetimlere İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürcan Özdilek, İlçe Emniyet Müdürü Erkan karalı, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Aslanbay da katıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün koordinasyonunda kurulan denetim ekipleri, 7/24 Van Balığı’nı korumaya devam ediyor. Radarlar ve termal kameralarla yapılan devriye faaliyetlerinde Karahan Mahallesi’nde kaçak Van Balığı avlandığı tespit edildi.

Olay yerine giden Muradiye İlçe Jandarma Komutanlığı, Edremit Jandarma Asayiş Bot Tim Komutanlığı, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı, Jandarma Çevre Koruma Timi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri ile güvenlik korucuları, kaçak avcılara yönelik geniş çaplı çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde 200 metre uzunluğunda manyat ağı ile 1 adet 3 metre şişme bot, 2 adet bot küreği, 2 adet balıkçı tulumu, 1 adet yağmurluk, 3 tonu canlı, 200 kilosu ise ölü Van Balığı ele geçirildi. Yakalanan canlı balıklar doğal yaşam ortamına bırakılırken, olayla ilgili 2 şahsa yasa dışı Van Balığı avcılığı yapmaktan cezai işlem uygulandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER