Belediye personelleri ve gönüllülerden temizlik çalışması...

İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Toplum Gönüllüleri Vakfı ilkbaharın gelişi ile birlikte çevre temizleme etkinliklerine hız verdi.

Belediye personelleri ve gönüllülerden temizlik çalışması...

   İpekyolu Belediyesi, çevre duyarlılığına yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla, gönüllü çevreciler ile birlikte, Van Gölü’nün İpekyolu sahilinde, çevre temizliği başlattı.

     Ellerine çöp poşetlerini alan çevreciler, sahildeki atıkları büyük bir titizlikle topladı. Etkinliğe Toplum Gönüllüleri Vakfı, Belediye birim müdürleri, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri ile İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan katıldı.

     Başkan Vekili Aslan konu ile ilgili, “İlçemizin Van Gölü’ne 2800 metrelik sahili bulunmakta.  İlkbaharın gelişiyle birlikte halkımızın sahillere gezileri başlayacak.  Maalesef bilinçsizce atılan çöpler, sahilde ve Van Gölü’nde çirkin ve hoş olmayan görüntülere sebep olmakta. Bizlerde hem belediye olarak hem de Toplum Gönüllüleri Vakfının üyeleri olarak, 'İpekyolu’nda Bahar Temizliği' adında bir temizlik kampanyası başlattık. İlk olarak Van Gölü sahilinde ki çöpleri toplamaya karar verdik. İlerleyen zamanlarda bu kampanya ile ilçemizdeki tüm okullarımızı dahil ederek, çocuklarımıza da çevre bilinci oluşturmayı planlıyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen temizlik işleri ekiplerimize ve Toplum Gönüllüleri Vakfı üyelerine teşekkür ediyor, vatandaşlarımızdan hem sahillerde hem de şehir genelinde meydana gelen kirlilik konusunda duyarlılık bekliyoruz” dedi. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2020, 17:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER