Vanspor sezonu kapattı...

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar neticesinde TFF 2. Lig, 3.Lig ve Bölgesel Amatör liglerinin oynatılmaması kararı verildi.

Vanspor sezonu kapattı...

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 2. lig, 3 lig ve Amatör liglerin maçları kaldığı yerden devam etmesi kararı alınmıştı. Bunun üzerine takımlar kamplarda çalışmalarına hız vermişti.

Bugün ise TFF tarafından 2. lig, 3. lig ve Bölgesel Amatör Lig maçlarının devam etmemesi kararlaştırıldı. Söz konusu karar neticesinde, TFF 2. lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden temsilcimiz Vanspor ise sezonu 6. sırada kapatmış oldu.

Söz konusu liglerden çıkacak ve düşecek takımların ise önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtilirken, aynı şekilde Play-Off oynayacak takımların da henüz belirsiz olduğu ifade edildi.

TFF'den yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği yönetimi, Riva'da bugün, TFF Başkanı Nihat Özdemir, TFF 1. Başkan Vekili Servet Yardımcı, Başkan Vekili Mehmet Baykan, Yönetim ve İcra Kurulu üyesi Hamit Altıntop ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği Başkanı Volkan Can, yönetim kurulu üyeleri ve kulüp başkanlarının katılımı ile bir toplantı yapmıştır. Toplantıda kulüpler, liglerin oynanmamasını talep ederken, nasıl tescil edileceğini TFF Yönetim Kurulu'na bırakmıştır. Kulüp temsilcileri ile karşılıklı mutabık kalındığı üzere, söz konusu talebi TFF Yönetim Kurulu değerlendirmiş olup, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig, ayrıca Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'lerinin oynanmamasına karar vermiştir. TFF'nin liglerin tescil formatı ile ilgili kararı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Kararın kulüplerimiz ve Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz” denildi.

Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 20:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER