Vanspor seri galibiyetler hedefliyor

Vanspor Futbol Kulübü Teknik Direktörü Serkan Afacan, 1-0 mağlup kazandıkları Sivas Belediyespor maçını değerlendirerek, oynanan oyundan memnun olduğunu söyledi. Afacan, hedeflerinin seri galibiyetler elde etmek olduğunu ifade etti.

Vanspor seri galibiyetler hedefliyor

    Futbolcularının top kendilerindeyken ve rakipteyken hafta boyunca üzerinde çalıştıkları oyun tanımını tam anlamıyla yerine getirdiğini belirten teknik direktör Afacan, kocaman yürekli futbolculara sahip olduklarını ve bu futbolcuların Vanspor’da başarılı olmayı çok istediklerini söyledi.

    Rotasyon ve oyuna müdahale anlamında kadrolarının biraz daha genişlediğini belirten teknik direktör Afacan, bundan sonra bir seri başlatmak istediklerini ve bu serinin de Sivas maçıyla olmasını istediklerini belirtti.

 

   “KALECİMİZE ÇOK FAZLA TOP GELMEDİ”

   Sivas Belediye maçında kendi kalecilerine çok fazla topun gelmediğini anlatan Afacan, “Sivas maçının geneline baktığımızda kalecimize topun dahi gelmediği bir maçtı diyebiliriz. Top bizdeyken çocukların hafta içerisinde yapmış olduğumuz bütün hücum organizasyonlarını, oyun tanımını tam anlamıyla yerine getirdiler. Bundan önceki iki maçta da gerçekten çok iyi oynamıştık ama rotasyonla ilgili sıkıntımız olduğundan özellikle maçın 60-65. Dakikasından sonra müdahale etmede biraz sıkıntı yaşadık. Ama bu hafta aramıza Yaser Yıldız gibi, Yiğit Gökoğlan gibi ve sonradan oyuna dahil ettiğimiz Oktay ve Sedat Komi gibi arkadaşlarımızın katkısı gerçekten çok anlamlıydı. Belki golü daha önce bulsak çok daha farklı bir skor ortaya çıkabilirdi. Sivas takımı çok iyi savunma yaptı. Bize gol bölgelerinde belki de pozisyon bulmamıza rağmen çokta açıklar vermedi. Çok mücadele verdiler” dedi.

 

    “ORTAYA KONULAN OYUN BİZLERİ MEMNUN ETTİ”

   Futbolcularının ortaya koyduğu mücadeleden dolayı mutlu olduğunu söyleyen Afacan, “Futbolcularımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Gerçekten müthiş bir mücadele, müthiş bir kazanma arzusu içindeydiler. Maçtan sonra müthiş bir coşku yaşadık. Gol biraz geç geldi ama ben ortaya konulan futbol ve özellikle top bizdenken kısmı ve top rakipteyken kısmında oynanan oyun anlamında çok memnunum. Kalecimiz bir ara gelip hocam ben soğudum dedi. Böyle bir maç oynadık. Hem savunma anlamında hem top bizdeyken oynanan oyun tanımı anlamında gerçekten başarılı bir maçtı. 3 puanın 1 golle gelmesi, 5 golle gelmesinin hiçbir önemi yok. Önemli olan 3 puanın kazanılmasıydı. Biz bundan önceki maçlarımızı da kazanabilirdik. Gerçekten futbolcularım çok iyi mücadele ediyorlar. Futbolcularımız bir oyun tanımımız var ve bu oyun tamını içerisindeki rollerini tamamen eksiksiz yerine getirebilmek için çok büyük çaba sarf ediyorlar” diye konuştu.

 

    “HAKEMLER DE ZAMAN ZAMAN HATA YAPABİLİR”

    Hakem hatalarına da değinen teknik direktör Afacan, “Umarım bizi seyreden taraftarlarımızı mutlu edebilmişizdir. Hem oynadığımız oyun, hem aldığımız sonuçla inşallah mutlu olmuşlardır. Hakemler de bu oyunun bir parçasıdır. Teknik adamlar gibi, futbolcular gibi zaman zaman onlar da hata yapabilirler. Çünkü hepimiz bu oyunda bir rol almışız. Onların da niyetinin çok kötü olmadığını biliyorum. Ama zaman zaman böyle hakem hataları olacaktır. Ama önemli olan 3 puanı kazanmaktı. İnanıyorum ki bundan sonraki süreçte hakem arkadaşlarımızda, kardeşlerimizde çok daha dikkatli maçlar yöneteceklerdir. Gerçekten futbolcularımız müthiş oynadılar. Kazanmayı çok istediler ve hak ettiler. Bundan sonra bir seri başlatalım istiyoruz. Bu serinin de Sivas maçıyla olmasını istiyoruz. Umarım bunu başarabiliriz. Takımımız iyi bir takım ve nitelikli oyunculardan oluşan bir takım. Kocaman yürekli futbolculara sahibiz. Onlarda Vanspor’da başarılı olmayı çok istiyorlar. Şuan ki transfer döneminde takımımıza katkı sunacak 1-2 futbolcuyu katabilirsek devre arasında transfer yapmanın ben çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum” ifadelerini kullandı.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 09:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER