İpekyolu'nda ödüllü 'Yıldız Erkekler Futbol Ligi' kura çekimi yapıldı

Van'ın İpekyolu Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde ödüllü ‘Yıldız Erkekler Futbol Ligi' kurdu. Ligin kura çekimine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan ile takım temsilcileri katıldı.

İpekyolu'nda  ödüllü 'Yıldız Erkekler Futbol Ligi' kura çekimi yapıldı

   Belediyeye bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 12-16 yaş erkeklerin katılabileceği, 38 takımlı ödüllü ‘Yıldız Erkekler Futbol Ligi' kurdu. Ligin kura çekimi Belediye Hizmet Binası Konferans Salonunda gerçekleşti.

“AMACIMIZ ÇOCUKLARI, GENÇLERİ, BÜTÜN MAHALLEYİ SPORA TEŞVİK ETMEK”

  Kura çekiminde konuşan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili  Sinan Aslan, müsabakaların 2 ay süreceğini belirterek, “ Buradaki amacımız çocukları, gençleri ve bütün mahalleliyi spora teşvik etmek. Turnuvada 7 sivil takım, 13 merkez mahalle takımı, 8 kırsal mahalle takımı ve 10 okul takımı ile toplamda 38 takımımız var. Bunun devamında kırsalda ayrı merkezde ayrı bir futbol ligi kurmayı düşünüyoruz. Bu turnuva güzel bir başlangıç olsun istiyorum. Bu müsabakalarda kurallara uyalım istiyorum. Centilmenlik dışı bir hareket, davranış olmayacağını temenni ediyorum. Bende vakit buldukça turnuvaları izleyeceğim. Güzel bir organizasyon olsun, buna gölge düşürmeyelim. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

  

07.11.2020 CUMARTESİ

 

10:00

NORDUZ SOFRASI

KALE SPOR

12:00

TÜRK ECZACILAR BİRLİĞİ F.K.

SUVAROĞLU F.K.

14:00

YATIKSIRT SPOR

KAVAKLI SPOR

08.11.2020 PAZAR

 

10:00

KÜÇÜK YILDIZLAR

HAFIZİYE GENÇLİK

12:00

KAYMAKLI SPOR

SELİMBEY SPOR

14:00

VALİ ALİ CEVDET BEY F.K.

ILIKAYNAK SPOR

 

    Belediyeden yapılan açıklamada oynanacak maçlar haftalık program şeklinde Çarşamba günleri belediyenin internet sitesinde, Whatsapp grubunda ve sosyal medyada yayınlanacağı belirtildi. Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2020, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER