İpekyolu Belediyesi, spor akademisi öğrencilerine malzeme dağıttı

Van’ın İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, belediye bünyesinde bulunan ‘Karşıyaka Spor Akademisi’nde öğrencilere spor malzemesi dağıttı.

İpekyolu Belediyesi, spor akademisi öğrencilerine malzeme dağıttı

Törende konuşan Başkan Vekili Aslan, “Umuyorum ki ilimizden, ilçemizden farklı branşlarda Türkiye’yi uluslararası mecralarda temsil edebilecek başarılı sporcular yetişir. ” dedi.

 

    “225 SPORCUYA MALZEME DAĞITILDI”

    Belediyeye bağlı Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü kısa süre önce ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik spor akademisi açmıştı. Karşıyaka Mahallesi’nde açılan akademide profesyonel anlamda spor branşlarıyla ilgili kendi alanında yetkin eğitmenler tarafından da eğitimlere başlanmıştı. İlk etapta 10 ile 14 yaş aralığındaki çocuklara basketbol ve futbol okulu olarak hizmet verecek olan akademi, daha sonra farklı branşlarla eğitim kapsamını genişletecek. Eğitimlere başlayan Karşıyaka Spor Akademisinde Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan nezaretinde ise 225 sporcuya ayakkabı, şort, tişört, eşofman takımı ile çanta, spor ayakkabı, krampon ve top dağıtımı yapıldı.

 

    “ÇOCUKLARIMIZLA, GENÇLERİMİZLE BİR ARAYA GELİP LİGLER KURACAĞIZ”

       İpekyolu Belediyesinin sosyal ve sportif aktivitelere çok önem verdiğini aktaran Başkan V. Aslan, “İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizle bir araya geldik. Burada futbol ve basketbol ile ilgilenen sporcu arkadaşlarımıza malzeme dağıtımı gerçekleştirdik. Umarım bura bir başlangıç olacak, bundan sonra Karşıyaka’da, Bostaniçi’nde, Yalı’da, Buzhane’de şehrin merkezi ve kırsal mahallelerinde çocuklarımızla, gençlerimizle bir araya gelip, ligler kuracağız. Beraber maç yapacağız. Umuyorum ki ilimizden, ilçemizden farklı branşlarda Türkiye’yi uluslararası mecralarda temsil edebilecek başarılı sporcular yetişir” dedi.

   Sporcular da İpekyolu Belediyesine ve Başkan Vekili Sinan Aslan’a sunulan imkanlar ve malzeme desteği için teşekkür etti.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2020, 10:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER