SP İl Başkanı İlhan'dan, milletvekillerine sorular…

Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, il başkanlığı binasında gazetecilerle bir araya gelerek, Ak Parti ve HDP Van milletvekillerine yönelik kentle ilgili sorular sordu. İlhan, dört soru Ak Parti, bir soru ise HDP’li vekillere sorarak, yanıt beklediklerini ifade etti.

SP İl Başkanı İlhan'dan, milletvekillerine sorular…

    Büyükşehir İş Merkezi altıncı kattaki parti bürosunda gazetecilerle bir araya gelen Saadet Partisi İl Başkanı Özay İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van’ımızın her türlü sorun ve sıkıntılarını sormaya sorgulamaya çözüm önerilerimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

   Vekillere yönelik soruları olduğunu belirten İlhan, “Bu hafta Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak Van Milletvekillerine sorularımızı yönelteceğiz. İlk dört sorumuz Akp Milletvekillerine olacak” diyerek, şu soruları sordu:

   1-40 gün önce Van Gölünde batan tekneyle birlikte ilimiz gündemini yeniden meşgul eden göçmen sorununa kalıcı çözüm bulunması adına hangi çalışmaları yaptınız?

  2-Dünyamızı, ülkemizi ve ilimiz gündemini meşgul eden Coranavirüs Pandemisi nedeniyle birçok işyeri kapandı birçok kişi işsiz kaldı. Hali hazırda işsizliğin Türkiye ortalamasının çok üzerinde olduğu ilimizde işsizlik sorunun çözülmesi adına bugüne kadar hangi adımları attınız?

   3-İlimizde yine son zamanlarda Van Kent Müzesi yapılacak diye toplantılar reklamlar yapıldı her nedense bir anda Projeden vazgeçildi, böyle bir projeden Van Milletvekilleri olarak haberdar mısınız? Van Kent Müzesi Projesinin hayata geçirilmesi için bir çalışmanız olacak mı?

   4-Akp Van Milletvekilleri olarak sizlerin tek görevi resmi gazetede yayınlanan Van’la ilgili bilgileri bir gün sonra sosyal medya hesaplarınızdan paylaşmak mı?

   5. Sorumuzda Hdp Van milletvekillerine olacak. Bugüne kadar Van’ın hangi sorunlarıyla ilgilendiniz? Cumhuriyet caddesine çıksak 10 kişiye Hdp Van Milletvekillerinin isimlerini sorsak kaç vatandaşımız bilir?”

  İlhan, “Saadet Partisi Van İl Başkanlığı olarak sorularımızın biran evvel Van Milletvekilleri tarafından cevaplanmasını talep ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.Bölge:Emre An

Güncelleme Tarihi: 08 Ağustos 2020, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER