Sünnetçioğlu, sağlık hizmetlerinin aksamamasını istedi

Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Bahçesaray Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek verilen hizmetlerde aksaklık yaşanmaması için uyarılarda bulundu.

Sünnetçioğlu, sağlık hizmetlerinin aksamamasını istedi

    Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, koronavirüs tehdidi sürerken, Van’da bulunan hastane yöneticileri ile gerek sağlık müdürlüğünde gerek ilçe ziyaretlerinde bir araya gelip denetimler yaparak sorunları minimize ederek eksiklikleri tamamlamaya çalışıyor.

    Bahçesaray Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Sünnetçioğlu, “Korona virüs tedbirleri kapsamında il ve ilçe hastanelerimizde aksaklıkların giderilmesi konusunda Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığımız ve hastane yöneticilerimiz ile sıkı denetimler yapmaktayız. Bu bağlamda Bahçesaray Devlet Hastanemizde yapmış olduğumuz denetimde özellikle hastalar konusunda büyük bir titizlik sağlanmasını istedik. Ayrıca hastane personellerimizin de korona virüs tedbirleri kapsamında hastanede hasta ziyaretleri temasın azaltılmasına yönelik hastanede yapılan hasta ziyaretleri konusunda bilgilendirmede bulunarak korona virüs karşı daha dikkat etmelerini istedik” dedi.

    Ziyaret sırasından muayene için gelen hastalar ile konuşan Doç. Dr. Sünnetçioğlu, maske kullanımı, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarıda bulunarak denetimlerin haftanın belirli günlerinde devam edeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER