Sünnetçioğlu, ev içi bulaş riskine dikkat çekti

İl Sağlık Müdürü Doç.Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Covid-19 pandemi süreci hakkında yaptığı açıklamada, ev içi bulaş riskine dikkat çekti.

Sünnetçioğlu, ev içi bulaş riskine dikkat çekti

    Müdür Sünnetçioğlu, “Başkanlarımız, ilçe sağlık müdürlerimiz ve hastane başhekimlerimizle birlikte sürekli bir araya gelerek vaka sayıları, salgının seyri ve çalışmalar hakkında gerekli değerlendirmeleri yapmaktayız. Yapılan değerlendirmelerde özellikle son süreçte Aile ortamında ev içi bulaşıların arttığı gözlenmektedir. Devletin bütün kurumları ile bu mücadelede adeta seferberlik ilan ettiği, tedbirlerin sıkılaştırıldığı ve bu tedbirlerin sıkı bir denetime tabi tutulduğu bu dönemde ev içi bulaşların artması bize şunu gösteriyor ; biz sokakta Temizlik Maske ve Mesafe kurallarına uyuyoruz ama, evde bu kurallara pek uymuyoruz” dedi.

    Doç.Dr. Sünnetçioğlu, uyarılarını yineleyerek, “Unutmayalım ki kurallar sizi ve sevdiklerinizi korumaya yönelik olarak ortaya çıkmaktadır. En ufak bir ihmal sizin veya sevdiğiniz bir büyüğünüzün canına mal olabilir. Bu nedenle lütfen sokakta ya da evde olsun kurallara sıkı sıkıya bağlı kalalım. Aile ortamında dahi büyüklerimizle iletişim halindeyken mesafemizi koruyalım, gerekirse maske kullanalım. Bir süre daha taziye, nişan, ziyafet, sünnet gibi sosyal ortamlardan uzak kalalım ve akraba ziyaretlerini bir süre daha erteleyelim. Bana bir şey olmaz demeyelim, belki size bir şey olmaz ama unutmayın ki sizin eve taşıdığınız virüs anneniz, babanız, eşiniz yada bir sevdiğinizi sizden koparabilir. Bu nedenle devletimizin bütün kurumları ve halkımız ile birlikte yürüttüğümüz bu mücadeleyi yılmadın sürdürelim. Biz sağlık camiası olarak sağlık alt yapımız, teknolojik imkanlarımız ve sağlık çalışanımızla 7 gün 24 saat gece gündüz demeden siz halkımızın hizmetindeyiz. Covid-19 pandemisi ile ilgili en ufak bir belirtiniz veya şikâyetiniz varsa 0432 217 70 01- 02 -03 numaralı pandemi çağrı merkezimize muhakkak ulaşınız” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2020, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER