banner31

Yemek yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı

Van'ın İpekyolu Belediyesince düzenlenen yöresel yemek yarışması, renkli görüntüler oluşturdu. Dereceye girenler ödüllerini Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın elinden aldı.

Yemek yarışmasında dereceye girenler ödüllerini aldı

   Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kentin yöresel yemeklerinin ön plana çıkarılması için İpek Kadınlar Yöresel Yemek Yarışması düzenleniyor.

    Geçen hafta Karagündüz Mahallesi’nde ilki düzenlenen yarışmanın ikincisi bu kez Karpuzalan Mahallesinde düzenlendi. Taziye evinde gerçekleştirilen yarışmaya katılan 12 kadın, helise, ayran aşı ve kayısı tatlısı kategorilerinde hünerlerini sergiledi.

 

    “YARIŞMACILARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ”

   Van yemek ve mutfak kültürünü gönüllü olarak tanıtan kadınlardan oluşan 'Mavi Fularlılar' grubundan Hatice Türkmen ile Nuran Demirhan ve şefler Sinan Pulat, Murat Hurma ile Adem Ergin’in jüri üyesi olduğu yarışmada, birinci olan yarışmacılara elektrik süpürgesi, ikincilere granit tencere takımı, üçüncülere çelik çaydanlık, dördüncülere de granit tencere verildi. Dereceye girenler ödüllerini Kaymakam ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın elinden aldı.

 

   “BU TÜR ORGANİZASYONLARI ÖNEMSİYORUM”

    İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, kültürel faaliyetlere belediye olarak her zaman destek verdiklerini belirterek, “Bu tür organizasyonları önemsiyorum. Geçen hafta yapılan yarışmaya iş yoğunluğundan dolayı katılamamıştım. Bu kez katıldım ve bu heyecana ortak oldum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

   'Mavi Fularlılar' grubundan Hatice Yaşar Türkmen de, yöresel yemek yarışmalarının kent kültürünün tanıtımı açısından değerli olduğunu, bu yarışmaların devam etmesi gerektiğini söyledi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2020, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER