Vatandaşlar, mezarlıklara ücretsiz taşınacak

Van Büyükşehir Belediyesi, haftanın belirli günlerinde otobüslerle Eskişehir Mezarlığı ve Akköprü mezarlığına ücretsiz ulaşım imkânı sağlıyor.

Vatandaşlar, mezarlıklara ücretsiz taşınacak

              Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların mezarlık ziyaretlerini kolaylaştırmak adına yeni bir hizmeti devreye sokuyor. Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Emin Bilmez’in talimatıyla, Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından her hafta Perşembe ve Cuma günleri belirlenen saatlerde Akköprü ve Eskişehir mezarlığındaki ebediyete intikal etmiş yakınlarını ziyaret edecek olan vatandaşları, mezarlıklara ücretsiz olarak ulaştıracak. Belediyeye ait otobüsler Perşembe günü her iki mezarlığa saat 15.00’da hareket edecek, dönüş saati ise 16.30 şeklinde olacak. Cuma günü yine iki mezarlığa saat 10.00’da hareket edecek saat 11.30’da ise tekrar kalkış noktasına geri dönüş yapacak.

 

          Otobüsler, Eskişehir Mezarlığına Kazım Karabekir Caddesi Şişli Öğretmenevinden, Akköprü Mezarlığına ise İskele Caddesi üzerindeki Halk Eğitim Merkezinin önünden kalkacak.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER