Van TSO üyelerinin yararlanacağı protokol imzalandı

Albaraka Türk Katılım Bankası ve Van TSO oda üyelerinin faydalanacağı yeni bir finans paketi için protokol imzaladı.

Van TSO üyelerinin yararlanacağı protokol imzalandı

          Albaraka Türk Katılım Bankası Bölge Müdürü Çakır ve heyeti Van TSO Yönetim Kurulunu ziyaret ederek, hazırladıkları yeni bir protokol ile oda üyelerinin faydalanacağı yeni bir finans paketi hazırladıklarını belirttiler.  

 


        Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, görüşme de finansa erişim konusunda sorun yaşadıklarını belirterek “Bankaların bölgemizde, ilimizde pozitif ayrımcılığına ihtiyaç duymaktayız. Yapılan her iyileştirme bizim hayatımızı kolaylaştıracaktır. Bankaların bu konuda inisiyatif alması gerekir. Van yaşanan depremden önce borcuna en sadık iller arasındaydı. Ancak depremden kaynaklı yaşanan sorunlar bankalar tarafından maalesef olumlu karşılanmadı. Bu da özellikle ilimizde finansa erişim konusunda sorunların olmasına sebep oldu. Dolayısı ile hazırlanan bu protokol ile KOBİ’lerimize, iş adamlarımıza kolaylıklar sağlanmasını bekliyoruz. Bu hepimizin hayatına kolaylık getirecektir" ifadesini kullandı.  

 


        Albaraka Türk Katılım Bankası Bölge Müdürü Şakir Çakır ise protokol ile Van TSO üyelerine özel indirimler ve kolaylıklar sağlamayı amaçladıklarını söyledi.

 


            İmzalanan protokol de KOBİ Destek Finansmanı, Bireysel Araç Finansmanı (Ek Avanjlı) Bireysel Konut Finansmanı (Ek avantajlı) Masrafsız Bankacılık, GRUP BES, Platinium Card, Busines Card gibi ürünlerle 1,19 Kar aranı ile 36 aya varan taksitler ile 300 bin TL’ye kadar KOBİ’nin ihtiyaçlarını finanse ediyor.

 


         Hazırlanan protokol detaylarının Van Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerinde Van TSO üyelerine  tanıtımı yapılacağı belirtildi. Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2019, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER