Van'da 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' Projesi Protokolü İmzalandı

Van’da Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'nün ortaklaşa uygulayacağı "Köyümde yaşamak için bir sürü nedenim var" projesinin protokolü imzalandı.

Van'da 'Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var' Projesi Protokolü İmzalandı
Tarım ve Orman İl Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen törende konuşan Vali Mehmet Emin Bilmez, İl ve ilçelerde kurulacak olan komisyonun uygun göreceği üreticilere 100 bin TL'ye kadar faizsiz kredi kullanma imkanı verileceğini söyledi.

     50 bin TL'ye kadar da ilave ek faizsiz kredi kullanma imkanı sunulacağını ifade eden Vali Bilmez, “Maliye Bakanlığı, Tarım Bakanlığı ve Ziraat Bankası arasında ortaklaşa hazırlanan projeni insanlarımızın köylerine dönmesini inşallah ciddi anlamda teşvik etmiş olacak. 100 bin TL kredi kullanan bir vatandaşımız, hiç faiz olmadan, bu parayı 7 yıl içinde geri ödeyecek. Ama bunun bazı şartları var. Bu ciddi bir imkan ve ciddi bir destek. Bu projenin ilimizde hayata geçmesinde emeği olan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Maliye Bakanımıza, Tarım Bakanımıza, Ziraat Bankası Genel Müdürlüğüne hem şahsım, hem Van halkı adına teşekkür ediyorum, şükranlarımız sunuyorum. Projenin ilimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum, umarım çok sayıda kişi bu projeden yararlannır. Bu projeden yararlanmak için kişi sınırlaması da yoktur. Şartları tutan herkes bu projeden faydalanabilir. Tekrar projenin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

     AK Parti Van Milletvekili Abdulahat Arvas da çiftçilere verilen desteğin faizsiz oluşu hem çiftçileri rahatlatacağını hem de bölge de hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacağını ifade etti.

     Törende Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Görentaş ise projenin hedeflerini anlatan bir sunum yaptı. Projenin protokolü, Vali Mehmet Emin Bilmez ile Ziraat Bankası Van Bölge Müdürü Turgut Arvas arasında imzalandı.

     Törene kamu kurumlarının temsilcileri ile oda başkanları katıldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2020, 20:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER