Tanış: İşsizlik sorununun çözümü için çalışıyoruz

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, ilçedeki işsizlik sorununu ortadan kaldırmak ve istihdamı artırmak amacıyla yoğun mesai harcadıklarını belirtti.

Tanış: İşsizlik sorununun çözümü için çalışıyoruz

   İşsiz gençlere iş imkanının sağlanabilmesi amacıyla büyük şehirlerde ticaret faaliyetleri yürüten Vanlı iş adamları ile görüşen Başkan Tanış, iş adamlarını ilçede davet ediyor. Çalışmalar neticesinde Gürpınar’ı ayakkabı imalat merkezi haline getirmeyi hedefleyen Başkan Tanış, bu kapsamda iki etaplık fabrika için imzaları attı.

 

    'İŞSİZLİKLE MÜCADELE EDİYORUZ'

Gürpınar’ın en büyük sorununun işsizlik olduğunu vurgulayan Başkan Tanış, ilçedeki işsizliği bitirebilmek amacıyla gece gündüz çalıştıklarını ifade etti.
Yapmış olduğu görüşmelerin meyvesini vermeye başladığını aktaran Tanış, "Seçim sürecinde de işsizlik konusunu gündemde tutuyorduk. Özellikle bayanlar ve gençleri kapsayan 5 yıl için 1000 istihdam sözümüz vardı. Biz bu sözümüzü Allah’ın izniyle 2021 de hayata geçiriyoruz. İlki önümüzdeki ayın ilk haftasında olmak üzere fabrikalarımızın temellerini atıyoruz. İlçemize, insanımıza, memleketimize hayırlı olsun” dedi.

 

     ‘GİSMER HAYATA GEÇİYOR’

    Gürpınar İyilik Merkezi (GİMER) ile sosyal yardımları kurumsal bir yapıya kavuşturan Başkan Tanış, iş veren ve iş adaylarını buluşturacak olan Gürpınar İstihdam Merkezinin (GİSMER) kısa sürede faaliyetlerine başlayacağını belirtti.

    Açılacak olan iki etaplık fabrikaların yaklaşık 1050 kişilik bir istihdam alanı oluşturacağını aktaran Başkan Tanış, ”5 yıl için verdiğimiz 1000 kişilik istihdam sözümüzü Allah'a hamdolsun kısa süre içerisinde yerine getiriyoruz. GİSMER’i kurumsal bir yapıya kavuşturduktan sonra işveren talepleri doğrultusunda iş adayları ile hızlı bir şekilde eşleştirme yaparak insanımıza çalışma imkanları sunacağız. Burada gerçek manada işe ihtiyacı olan insanımızın elinden tutacağız. Üretim sayesinde ilçemizin gelecek vizyonunu daha da yükseklere taşıyacağız ve Gürpınar’ı ayakkabı üretim merkezi haline getireceğiz” dedi.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 13:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER