Sağlık Müdürlüğü ekiplerinden anonslu uyarı…

Van İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs pandemisine karşı hastalığın yayılmasını, bulaşmasını önlemek ve en aza indirmek amacıyla kentin birçok bölgesinde anonslu uyarılarını sürdürüyor.

Sağlık Müdürlüğü ekiplerinden anonslu uyarı…

    Van Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, Koronavirüs pandemisine karşı hastalığın yayılmasını, bulaşmasını önlemek ve en aza indirmek amacıyla ildeki kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin desteğiyle alınan kararlar devam ederken İl Sağlık Müdürlüğü Koordinasyonunda Kentte, koronavirüs kapsamında alınan kararlar ve tedbirler konusunda vatandaşları aralıksız bir şekilde bilgilendirmeye devam ediyor.

   Van İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Koronavirüs pandemisine karşı Van’da da ilk günden bu yana çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirtti.

   Sünnetçioğlu, olağan çabalarla salgının büyük bir hızla yayılmasına engel olmak için her gün yeni önlemleri duyurmaya ve vatandaşlara tedbirli olma yönündeki çağrılar yapıldığını vurguladı.

   Kovid-19 tedbirleri çerçevesinde 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların sokağa çıkmalarının riskli olduğunu hatırlatan Sünnetçioğlu, “Özellikle yaşlı ve kronik hastaların zorunlu olmadıkça evden çıkmaması gerekiyor. Ayrıca insanların yoğunluk göstermiş olduğu ve bulaşın en çok yaygın olduğu yerler düğün, nişan sünnet ve taziye yerleri olmakla beraber bu risk daha da artırmaktadır. Virüsle enfekte olanların çoğu hastalığı belirtisiz yahut hafif atlatsa da nefes darlığı ve ağır zatürre tablosu ile hastaneye gelen, yoğun bakım ihtiyacı olan genç hastalarımızda var dikkat edilmesi gerektiği konusunda lütfen uyarılarımızı önemseyin. Yine Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımızca sağlık ekiplerimiz, şehir merkezini, Banka, Ptt, ve Semt pazarlarını gezerek, Koronavirüs pandemisine karşı tedbir kapsamında anonslar yaparak,  çağrıda bulunmaktalar. Anonsta, Değerli vatandaşlarımız korona virüs tedbirleri kapsamında lütfen her iki kişi arasında 1.5 metre mesafe olacak şekilde sosyal mesafe kuralarına uyalım. Bulunduğumuz her ortamda maskelerimizi takmaya özen gösterelim. Mümkün olduğunca kalabalık ortamdan uzak duralım. Risk grubunda olan 65 yaş üzeri büyüklerimizi bulaş riskine karşı koruyalım. Unutmayalım ki kendi sağlığımızı korumak için, kurallara uymaya riayet edelim uymayanları uyaralım” ifadeleri yer aldı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 15:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER