PTT Van'da da 179. yılını kutladı

Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT AŞ, bu yıl 179. yaşını kutluyor. Van’da da PTT Merkez Şube’de bir araya gelen yöneticiler ve çalışanlar, söz konusu yaşlarının sevincini yaşadı.

PTT Van'da da 179. yılını kutladı

          179. kuruluş yıldönümü ülke genelinde kutlayan PTT, Van’da da kuruluşunun yıldönümü dolayısıyla bir etkinlik gerçekleştirdi.
Van PTT Başmüdürü Hasan Sarı, iki asra yaklaşan tecrübesi ile vatandaşlara hizmet veren PTT AŞ’nin bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

 


            Gazetemize konuşan Sarı, “Ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atarak posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde hizmet veren posta ve Telgraf teşkilatı Anonim şirketi (PTT AŞ), 179 yıllık bilgi ve birikimiyle geleceğe ışık tutuyor. Kurulduğu günden bu yana tecrübesi, yenilikçi bakış açısı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğini arttıran PTT; hayatın her alanında  vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Türkiye’nin her köşesine daime hizmet götürmeyi ilke edinen PTT, yurt içindeki güçlü ve karar alıcı konumunun yanı sıra Dünya posta birliği idari konsey Başkanlığı göreviyle de faaliyetlerini sürdürüyor” dedi.

 


          1840 yılında bir posta nezareti olarak kurulan ve bugün iki asra yaklaşan tarihinin  yanında değişim, dönüşüm ve gelişim yaklaşımında hareketle başlattığı yenilikçi politika ile teknoloji çağının gereklerine hızlıca entegre olabilen PTT’nin, insan odaklı hizmet anlayışıyla kapasitesini her geçen gün artırdığını vurgulayan Sarı, “43 bini aşkın çalışanı ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet vererek, büyük bir aile olmanın htirdiği güvenle yoluna devam eden, etkin ve etkili çözümlerle sektörel bazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, inovasyon, AR-GE ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Dünya’daki dijital değişim ve dönüşümün baş döndürücü hızına yetişmek için tecrübesini yenilikçi vizyonuyla birleştiren PTT, zamanın koşullarına uyum sağlamak için, güçlü geleneğinde beslenip, sağlam bir iradeyle çalışmalarını sürdürüyor. müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma vatandaşların refah ve mutluluğunu artırma, ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini gerçekleştiren PTT, gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak ilkesiyle bugünde aynı amaçla çalışmaya devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT, büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor. 179 yıldır katma değer yaratan çalışmalarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sunan PTT’nin uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimi, dünya posta yön veriyor. PTT, 2023 hedeflerine ulaşmak için sağlam adımlar atmaya devam ediyor” dedi.Bu arada PTT'nin Van'daki 179. müşterisine de ödül takdim edildi.
Kutlama etkinlikleri davetlilere yapılan ikramlarla son buldu.Van Bölge Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2019, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER