Kitap Okuma Yarışması'nın kazananları belli oldu

İpekyolu Belediyesi, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, kitap okumayı sevdirmek ve seçkin eserlere ilgiyi artırmak için düzenlediği kitap okuma yarışması sonuçlandı. Yarışma sonucu kazanan 4 kişi belli oldu.

Kitap Okuma Yarışması'nın kazananları belli oldu

   İpekyolu Belediyesi,  ‘Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ dünyanın ve Türkiye’nin mücadele ettiği yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara yönelik etkinlik kapsamında "Okuyan insan en güçlü insandır" sloganı ile hayat geçirdiği kitap okuma yarışmasında katılımlar 25 Haziran 2020 Perşembe günü sona ermişti. Katılımların ücretsiz olduğu, yaş sınırlamasının bulunmadığı yarışma, www.sinav.ipekyolu.bel.tr sitesi üzerinden 17 Temmuz 2020 Cuma günü, 20.00 - 21.00 saatleri arasında online olarak yapıldı. 
“EDEBİYAT DÜNYASININ ÖNEMLİ ESERLERİ OKUNDU”
   Yarışmacılar, İpekyolu Belediyesi tarafından belirlenen edebiyat dünyasının önemli eserleri arasında yer alan Mustafa Kutlu’nun “Ya Tahammül Ya Sefer”, Kemal Tahir’in “Esir Şehrin İnsanları”, Refik Halid Karay’ın “Memleket Hikayeleri” ile Yakup Kadri Karaosmanoğlu’nun “Yaban” ve Edmondo De Amicis’in “Çocuk Kalbi” kitaplarını kendileri temin etmek suretiyle okuyarak yarışmaya katıldılar.
YARIŞMA SONUCU KAZANAN 4 KİŞİ BELLİ OLDU
   Yarışmada 76 doğru ile Özgür Acar birinci, 68 doğru ile Barış Dinçer ikinci, 68 doğru ile (süre baz alınarak) Ela Naz Yurtsever üçüncü, 67 doğru ile Zülal Demirbaş ise dördüncü oldu. Yarışmada dereceye girenleri ödüller bekliyor. Birinciye laptop, ikinciye tablet, üçüncüye fotoğraf makinesi, dördüncüye ise bisiklet verilecek.  Kitap okuma yarışmasına katılan herkes www.sinav.ipekyolu.bel.tr sitesi üzerinden kullanıcı adı ve şifreleriyle sınav sonuçlarına ulaşabilecekler.
Ayrıca ‘Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ bu tür etkinliklerin yıl boyunca devam edeceğini belirtti.

Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 16:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER