İpekyolu'ndaki çiftçilere destekler sürüyor

İpekyolu Belediyesi’nin, tarımsal alandan azami fayda sağlanması amacıyla çiftçiye verdiği destek sürüyor.

İpekyolu'ndaki çiftçilere destekler sürüyor
İpekyolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde çiftçiye verilen tohum desteği, şimdi de ekipman ve teknik destek şeklinde sürüyor.

 

  Amaç; tarımın geliştirilerek üreticinin desteklenmesi

  Tarımın geliştirilmesi için üreticilere mısır ve nohut tohumu dağıtımı yapan İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, şimdi de dağıtılan tohumların ekiminde çiftçiye teknik personel ve ekipman desteği sunuyor.

 

  Amaçlarının zor günler yaşayan çiftçinin yanında yer alarak, üretime katkı sunmak olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Doğan Nurses, üreticiye olan desteklerinin süreceğini belirttiği konuşmasında, “İpekyolu Kaymakamımız ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan’ın, ‘çiftçiye desteğinizi sürdürün’ talimatı ile ilk etapta çiftçimize, 500 dekarlık nohut ve 1000 dekarlık silajlık mısır tohumu dağıtımı yaptık. Şimdi ise dağıtımını yaptığımız tohumların, modern teknoloji ile ekilebilmesi için çiftçimize teknik personel ve tarımsal makine desteği vermeye başladık. Kırsal kalkınmada çiftçimizin yanında yer almaya bundan sonrada devam edeceğiz.” dedi.

 

  İpekyolu çiftçisi modern teknolojik metotlarla tarımsal çalışmalar yapacak

  İpekyolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nce yaşamsal pratiğe sunulan, ‘çiftçi destek projesi’ ile çiftçiler, modern teknolojik tarımsal uygulama metotları uygulayarak, birim alandan çok daha fazla üretim elde ediyor.

  Çiftçi destek programı çerçevesinde, üreticiye Ziraat Mühendisi ve Ziraat Teknikerlerinden oluşan teknik personel ve tarımsal makine desteği sunan İpekyolu Belediyesi, ilk etapta ilçeye bağlı kırsal Aktaş, Yalınağaç, Adıyaman ve Kıratlı Mahallelerinde silajlık mısır ve nohut tohumu ekimlerine başladı.

  Çalışmaların diğer kırsal mahallelerde de süreceği öğrenildi.

  Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2021, 19:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER