İpekyolu'nda tarihi geçmiş 2 ton piliç eti imha edildi

Van’ın merkez İpekyolu İlçesi'nde yapılan denetimlerde, son kullanma tarihi geçmiş 2 ton beyaz et (piliç) ele geçirildi. Sağlığı tehdit eden gıda ürünlerine ilgili birimlerce el konulup, imha edildi.

İpekyolu'nda tarihi geçmiş 2 ton piliç eti imha edildi

    İpekyolu Belediyesi, Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını yürüten Gıda Kontrol ve Denetim ekiplerince gerçekleştirilen rutin denetimler kapsamında merkez İpekyolu İlçesindeki bir depoda son kullanma tarihi geçmiş 2 ton beyaz et (piliç) bulunduğu tespit edildi.

     Ekipler durumu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne haber verdi. Halk sağlığını tehdit eden gıdaları tutanakla teslim alan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ve belediyeye bağlı ekipler, 2 ton beyaz eti kontrollü bir şekilde imha etti. İşletme sahibine hem belediye tarafından hem de Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilgili kanun gereği cezai işlem uygulandı.

 

   “EKİPLER VATANDAŞLARI UYARDI”

   Periyodik denetimlerin yanı sıra vatandaşların şikâyetlerini de dikkate alarak denetimler yapıldığını söyleyen Gıda Kontrol ve Denetim ekipleri, ürün satın alınırken, son kullanma tarihine dikkat edilmesi gerektiğini vurguladı.

   Ürün üzerinde üretim ve tüketim tarihinin bulunmamasının gıda maddesinin izlenebilirliğinin olmadığı anlamına geldiğini kaydeden ekipler, vatandaşları bu ürünleri satın almamaya, satışı yapanları da ALO 174 gıda denetim hattı ile belediyeye şikayet etmeye çağırdı.Van Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2020, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER